Liatria różowa
Artykuły powiązane
Liatria różowa

Liatria różowa

Roślina kępiasta o sztywnych, prostych łodygach, gęsto ulistnionych dorastająca do 60cm. Polecana do tworzenia rabat ma wąskie trawiaste liście i zwarte kwiatostany daje wygląd naturalistycznego ogrodu. Koszyczki kwiatowe liliowo-różowe siedzące, zebrane w zbite, walcowate kłosy, rozkwitające od góry, osiągające długość 15-30cm. Kwitnie od lipca do września. Dzięki trwałości ścięte kwiatostany nadają się na bukiety.

Encyklopedia roślin

Alfabetyczny spis nazw roślin. Rośliny wg okresów kwitnienia, wysokości oraz mrozoodporności.
Tawuła Shirobana

Tawuła Shirobana

Niezwykle ozdobny krzew w trakcie kwitnienia. Liście drobne, zielone. Na jednej roślinie pojawiają się zarówno białe i różowe kwiaty. Najlepiej rośnie na stanowisku słonecznym. Jest całkowicie mrozoodporna. Dobra na niskie żywopłoty. Wys- 60 cm, Kwit. VI - VIII
Jasieniec

Jasieniec

Atrakcyjna i łatwa w uprawie bylina jasieńca trwałego. Kwitnie w lipcu i sierpniu, dlatego nadaje się do wysadzania w ogrodach skalnych, i obsadzania skarp. Posiada piękne liście zebrane w rozety. Kwiaty o główkowatych kwiatostanach liliowo- niebiskie.
Frezja podwójna

Frezja podwójna

Jedna z najpiękniejszych bylin ogrodowych o wielobarwnych kwiatach i wspaniałym zapachu. Liście odziomkowe sztywne. Wymaga gleby żyznej, przepuszczalnej, stanowiska słonecznego.