Pięciornik krzewiasty True Pink
Artykuły powiązane
Pięciornik krzewiasty True Pink

Pięciornik krzewiasty True Pink

Rzadko spotykana różowo kwitnąca odmiana pięciornika. Cenna, ze względu na małe rozmiary i długie kwitnienie. Lubi on pełne nasłonecznienie, i raczej lekkie, przepuszczalne gleby. Nie wymaga opieki, jest odporny na mrozy - żyje długo, nawet do 50 lat.

Encyklopedia roślin

Alfabetyczny spis nazw roślin. Rośliny wg okresów kwitnienia, wysokości oraz mrozoodporności.
Pięciornik krzewiasty pomarańczowy

Pięciornik krzewiasty pomarańczowy

Gęsty krzew, najczęściej o nieregularnym pokroju. Największą jego ozdobą są drobne, ale liczne pomarańczowe kwiaty, podobne do kwiatów truskawek. Swą popularność zawdzięcza przede wszystkim niewielkim wymaganiom i małej pracochłonności przy pielęgnowaniu. Idealny do ogrodów skalnych, na skarpy, rabaty. Krzew bardzo wytrzymały na mrozy i susze. Najlepiej rośnie na glebach lekkich, piaszczystych. Dobrze znosi warunki miejskie. Doskonały do kompozycji w dużych donicach oraz na nieformowane żywopłoty. Osiąga wysokość do 70 cm.
Ślazownik malwowy Rosaly

Ślazownik malwowy Rosaly

Bardzo ładna odmiana posiadająca wyprostowane, owłosione pędy dochodzące do 120 cm wysokości. Liście dolne pięciodzielne, barwy zielonej. Kwiaty średnicy 4-5 cm, bladoróżowe zebrane w wierzchołkowe kłosy. Rozwijają się w VII-IX.
Borówka amerykańska Darrow

Borówka amerykańska Darrow

Odmiana borówki o bardzo dużych owocach - dochodzących do 25 mm średnicy. W smaku winnosłodkie, aromatyczne, nie pękają. Wybitnie deserowe. Dojrzewa bardzo późno - na przełomie sierpnia i września. Krzew rośnie silnie, nieco rozłożyście - wymaga odpowiedniogo cięcia i odmładzania.