Wawrzynek wilczełyko Rubrum
Artykuły powiązane
Wawrzynek wilczełyko Rubrum

Wawrzynek wilczełyko Rubrum

Najwcześniej kwitnący krzew krajowy - niekiedy kwitnie już w styczniu. Kwiaty kielichowate, ciemnoróżowe, silnie pachnące. Całkowicie odporny na mrozy, lubi stanowiska półcieniste do zacienionych, gleby chłodne, próchniczne. Cała roślina, a zwłaszcza owoce trujące.

Encyklopedia roślin

Alfabetyczny spis nazw roślin. Rośliny wg okresów kwitnienia, wysokości oraz mrozoodporności.
Oczar Diane

Oczar Diane

Najwcześniej kwitnący krzew w naszym klimacie! Kwiaty pojawiają się często już w styczniu! Początkowo są one brązowoczerwone, następnie intensywnie czerwone. Jesienne zabarwienie liści żółte, często pomarańczowe, czerwone. Odporny na mrozy, lubi miejsca słoneczne do półcienistych, z lekko kwaśnym podłożem.
Pigwowiec pośredni Crimson and Gold

Pigwowiec pośredni Crimson and Gold

Jeden z najważniejszych krzewów ozdobnych, bardzo wcześnie kwitnący - często juz w marcu. Jesienią ozdobne są żółte, jabłkowate, bardzo liczne owoce, często stosowane na przetwory. Dobrze rośnie nawet na suchych i jałowych glebach. Może być wykorzystywany na nieformowane kwitnące żywopłoty.
Gloksynia Defiance

Gloksynia Defiance

Niska roślina zielna, owłosiona. Liście duże, długoogonkowe, ustawione naprzeciwlegle. Kwiaty okazałe, dzwonkowato-rurkowe, ciemnoczerwone. Osiąga wysokość do 25 cm. Odporna na szkodniki i choroby.