Storczykowiec chiński
Artykuły powiązane
Storczykowiec chiński

Storczykowiec chiński

Zaczyna kwitnąć stosunkowo późno - w wieku 3-4 lat, ale kwitnie naprawdę obficie! Często jeszcze przed rozwojem liści - pod koniec zimy lub na początku wiosny. Kwiaty kształtem przypominają storczyki barwy różowo-czerwonej. Również liście tego krzewu są niezwykłe - dwa połączone owale z wcięciem pomiędzy nimi. Rośnie umiarkowanie szybko, w naszych warunkach możemy prowadzić go jako krzew o wysokości do 3m.

Encyklopedia roślin

Alfabetyczny spis nazw roślin. Rośliny wg okresów kwitnienia, wysokości oraz mrozoodporności.
Storczykowiec czerwony

Storczykowiec czerwony

Storczykowiec czerwony jest rośliną bardzo cenioną przez hobbystów. Podobają im się zarówno jego niepowtarzalne kwiaty jest liście w kształcie przypominającym motyle. Może rosnąć jako roślina półpnąca ( doskonale prezentuje się na ścianie ogrodu zimowego)lub jako krzew.
Storczykowiec różowy

Storczykowiec różowy

Storczykowiec różowy jest rośliną bardzo cenioną przez hobbystów. Podobają im się zarówno jego niepowtarzalne kwiaty jest liście w kształcie przypominającym motyle. Może rosnąć jako roślina półpnąca ( doskonale prezentuje się na ścianie ogrodu zimowego)lub jako krzew.
Sosna czarna Austriaca

Sosna czarna Austriaca

Drzewo dorastające do 20 m wys. i ok. 10 m szer. przyrastające ok. 25 cm rocznie. W młodości posiada pokrój szeroko stożkowaty, z wiekiem kopulasty. Gałęzie rozłożyste, kora brązowo-czarna, igły zebrane w pary (dwuigielna), grube, sztywne, kłujące, ciemnozielone ok. 15 cm długości. Młode pędy szaro-srebrzyste, b. dekoracyjne. Wymaga stanowisk słonecznych. Odporna na złe warunki glebowe, miejskie i przemysłowe. Do nasadzeń pojedynczo lub w grupach. Jedna z najładniejszych sosen.