Milin amerykański flamenco
Artykuły powiązane
Milin amerykański flamenco

Milin amerykański flamenco

Bardzo efektowne pnącze, obficie kwitnące o silnie rosnącym pnączu i atrakcyjnych, trąbkowatych, czerwonych kwiatach. Wspina się przy pomocy korzeni czepnych, ale w młodości wymaga podwiązywania. Duże, czerwonopomarańczowe kwiaty ładnie kontrastują z ciemną zielenią liści. Kwitnie znacznie obficiej po przycięciu. Dość wrażliwy na mrozy, wymaga osłoniętych stanowisk i żyznych gleb.

Encyklopedia roślin

Alfabetyczny spis nazw roślin. Rośliny wg okresów kwitnienia, wysokości oraz mrozoodporności.
Paciorecznik Yellow Humbert

Paciorecznik Yellow Humbert

Roślina trwał o grubych kłączach i jajowatolancetowatych, dużych, żywozielonych liściach. Kwiaty koloru żółtego z czerwonym paskowaniem w gardzieli. Wymaga stanowiska słonecznego, gleby żyznej, próchniczej.
Dziewanna olimpijska

Dziewanna olimpijska

Bylina ta tworzy ozdobną, dużą rozetę mocno omszonych liści, z której wyrasta wąski, wysoki kwiatostan pokryty niewielkimi żółtymi kwiatami. Doskonała do obsadzenia słonecznych miejsc w ogrodzie. Osiąga wysokość 60-90 cm.
Juka elata

Juka elata

Ta średniej wielkości juka posiada krótki pień, od góry do dołu pokryty kołderką z zaschniętych liści. Bardzo liczne, bladozielone liscie są bardzo wąskie i na brzegach pokryte kutnerowatymi włoskami. Kwiaty kremowobiałe, zebrane w kwiatostan, który może dorastać do wysokości 4,5m. Jest odporna na mrozy, wymaga jednak bardzo dobrego drenażu i zabezpieczenia przed zimnymi deszczami