Bardzo ładna odmiana. Korzeń mięsisty, rzepowaty. Pędy wyprostowane, rozgałęzione, wys. 30-60 cm. Liście niebieskawozielone, nieregularnie ząbkowane. Kwiaty osadzone na wierzchołkach pędów pojedynczo lub po kilka, szerokodzwonkowate.
Drakiew jest byliną odpowiednią na rabaty , ale również doskonała na kwiat cięty. Łodygi delikatne, kosmato owłosione, słabo rozgałęzione. Liście odziomkowe lancetowate, spiczaste, całobrzegie lub pierzasto wcięte. Kwiatostany główkowate, płaskie, z bardzo dużymi kwiatami brzeżnymi, białe. Kwitnie VI-X.
Kępiasta bylina z lancetowatymi, odziomkowymi liśćmi do 15 cm długości. Główkowate kwiatostany składją się z niewielkich lawendowych kwiatów. Po 2-3 latach tworzy zwarte kępy. Doskonała w kompozycjach z liliowcami i orlikami.
Z myślą o nadchodzących świętach organizacja Stars for Europe, zrzeszająca producentów gwiazdy betlejemskiej, przy wsparciu finansowym Unii Europejskiej, przygotowała w Instytucie Sztuki Współczesnej w Londynie wystawę z kompozycjami bożonarodzeniowymi z gwiazdą betlejemską.
Pnącze o bardzo długim okresie kwitnienia - od czerwca aż do października. Kwiaty w kolorze czerwonym długie, trąbkowe, jaskrawo-szkarłatne. Stosunkowo odporny na mrozy. Rośnie bardzo silnie, dlatego wymaga mocnych podpór.
Polska odmiana brzoskwini zdobywająca sobie coraz większą popularność. Owoce duże, owalne, skórka omszona, ciemnożółta z dużym rumieńcem. Miąższ średnio zwięzły, bardzo soczysty, kwaskowaty, łatwo odchodzi od pestki.
Niska, dekoracyjna roślina o równowąskich, białych kwiatach. Przebiśniegi rozmnaża się z cebul przybyszowych, najlepiej rośnie w sąsiedztwie drzew na glebie próchniczej, wapiennej.