Galeria: Biały - Kwiaty
Artykuły powiązane
Łubin Russell Freulein

Łubin Russell Freulein

Doskonały akcent na rabaty, wyrasta do 100-150 cm. Liście dłoniasto złożone, okrągłe, z wierzchu nagie, pod spodem delikatnie owłosione. Kwiaty białe, kłosowate.

Encyklopedia roślin

Alfabetyczny spis nazw roślin. Rośliny wg okresów kwitnienia, wysokości oraz mrozoodporności.
Dziewanna fioletowa

Dziewanna fioletowa

Dekoracyjna bylina wyrastajaca do 1 metra wysokości, cała roślina jest omszona. Kwiatostan pokryty gruczołowatymi włoskami. Liście dolne jajowate lub eliptyczne, tworzą rozetę, liście na pędzie kwiatostanowym dużo mniejsze. Kwiatostan bardzo długi. Kwiaty purpurowo-fioletowe, czasem białe. Kwitnie V-VI.
Irys fałszywy

Irys fałszywy

Roślina ta posiada wąskie, sztywne liście. Kwiaty po 1-4 na pędzie, o różnej barwie kwiatów. Osiąga wysokość do 40-50 cm. Kwitnie VI-VII.
Pięciornik krzewiasty pomarańczowy

Pięciornik krzewiasty pomarańczowy

Gęsty krzew, najczęściej o nieregularnym pokroju. Największą jego ozdobą są drobne, ale liczne pomarańczowe kwiaty, podobne do kwiatów truskawek. Swą popularność zawdzięcza przede wszystkim niewielkim wymaganiom i małej pracochłonności przy pielęgnowaniu. Idealny do ogrodów skalnych, na skarpy, rabaty. Krzew bardzo wytrzymały na mrozy i susze. Najlepiej rośnie na glebach lekkich, piaszczystych. Dobrze znosi warunki miejskie. Doskonały do kompozycji w dużych donicach oraz na nieformowane żywopłoty. Osiąga wysokość do 70 cm.