Galeria: Roślina - Kwiaty
Róże zimą
AUTOR: wit
ŹRÓDŁO: http://www.flickr.com/photos/-wit-/64776009/
Artykuły powiązane
Róże zimą
Dodane przez: wit
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com/photos/-wit-/64776009/

Zabezpieczenie róż na zimę

Większość róż jest na tyle zimotrwałych, że przetrwają nasze zimy. Natomiast przy gatunkach róż, których gatunki rodzicielskie pochodzą z cieplejszych rejonów np. Azji Wschodniej, Północnej Afryki, Francji, Włoch, potrzebne są różne środki zaradcze chroniące przed mrozem.
O mrozoodporności gatunków i odmian róż decydują ich cechy genetyczne. Są też gatunki i odmiany róż dobrze zimujące w naszym klimacie bez okrycia.
Nożyce marki Bosch
Dodane przez: Bosch Sp. z o.o.
Zaczerpnięte z: Bosch Sp. z o.o.

Narzędzia do pielęgnacji roślin marki Bosch

Róża nazywana jest królową kwiatów. Jej wizerunek wielokrotnie pojawia się w literaturze, sztuce, legendach. Tradycja zakładania ogrodów różanych powstała przed tysiącami lat. Rosły w ogrodach władców i przy chłopskich zagrodach. Kolekcja róż w Ogrodzie Botanicznym PAN w Warszawie-Powsinie jest kolekcją narodową. Na powierzchni ok. 3200 m2 rośnie ponad 600 gatunków i odmian róż.
Róża ogrodowa
Dodane przez: oSiNaRef

Szczepienie róż

Róże to królowe kwiatów, krzewy spotykane niemal w każdym ogrodzie. Najpopularniejsze róże to „mieszańce” złożone z dwóch roślin. Korzeń wraz z szyjką korzeniową stanowią jedną część, druga to część nadziemna. Zanim staną się jedną, przepięknie kwitnącą rośliną muszą zostać poddane szczepieniu. Potem część nadziemna zrasta się z podkładką.
Nieformowany żywopłot
Dodane przez: Dan Zen

Nieformowane żywopłoty liściaste

Każda nawet najmniejsza działeczka nabiera charakteru, jeśli otacza ją zielony mur. Czyni z niej odizolowany od świata własny kawałek „podłogi”. Pozwoli wyciszyć się dając nam spokój, osłaniając nas przed resztą hałaśliwego świata. Dziś mamy dla Państwa propozycję stworzenia ciekawych nieformowanych, liściastych żywopłotów.
Lato w naszym ogrodzie
Dodane przez: ssedro
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com/photos/ssedro/2910938424/

Lato w ogrodzie

Przed nami lato. Dziś, kiedy wokoło przepięknie rozkwitają łąki i ogrody powinniśmy pomyśleć o nadchodzących miesiącach.
Być może lato da nam popalić... nie powinniśmy więc zapomnieć o podlewaniu naszych roślin. Właśnie latem, w pełni okresu wegetacyjnego nasze drzewa, krzewy i inne rośliny będą potrzebować systematycznego podlewania. W okresie suszy najszybciej wysychają gleby lekkie i piaszczyste. Pamiętajmy, więc o częstym nawadnianiu takich gleb.