Galeria: Kwiaty
Artykuły powiązane
Rudbekia zachodnia

Rudbekia zachodnia

Podstawowa bylina na duże rabaty. Dekoracyjna, długo żyjąca tworząca z czasem duże, zwarte kępy. Kwiaty koloru ciemnego z zielonymi płatkami. Odpowiednia na kwiat cięty.

Encyklopedia roślin

Alfabetyczny spis nazw roślin. Rośliny wg okresów kwitnienia, wysokości oraz mrozoodporności.
Juka Jozuego

Juka Jozuego

Dzięki wiecznie żywym westernom dla wielu ludzi juka Jozuego jest symbolem pustyni Mojave. Jest z pewnością jedną z najstarszych roślin żyjących na pustyni, ale ponieważ nie wytwarza pierścieni tak jak, drzewa nie ma nikogo kto mógłby dokładnie stwierdzić ile ma lat. Dzisiejszą nazwę zawdzęcza Mormonom, którym jej wzniesione pędy przypominały ręce biblijnego Jozuego wzniesione ku Bogu.
Trytoma groniasta Ekspress

Trytoma groniasta Ekspress

Bardzo ładna roślina o sztywnych, wyprostowanych liściach z ostrym kilem i brzegami. Od lipca do października wyrastają okazałe kwiatostany, wysokości do 1,2 metra, grono kwiatowe może mieć ponad 20 cm długości. Dolne kwiaty żółte, górne czerwone.
Tawułka różowa

Tawułka różowa

Tawułka Arendsa jest byliną o drobnych kwiatach zebranych w gęste wiechy. Posiada dekoracyjne strzępiaste liście i oryginalne kwiatostany w formie luźnego kłosa. Bardzo ładnie wygląda już w czasie wykształcania pąków. Nadaje się na kwiat cięty, jak również na suche bukiety. Można zabezpieczyć zimujące karpy przysypując torfem lub pokryć cienką warstwa gałęzi.