Galeria: Kwiaty
Artykuły podobne
Powojnik
Dodane przez: adulau

Cięcie powojników - część III

Mieszańce powojników, wydające duże kwiaty od późnej wiosny do jesieni, to grupa rozkwitająca na pędach ubiegłorocznych. Cechą typową dla jej przedstawicieli jest kwitnienie połączone ze wzrostem nowych pędów, na starych bocznych odgałęzieniach. Na młodych pędach od późnego lata do wczesnej jesieni rozkwitają duże kwiaty.
Powojnik górski
Dodane przez: ndrwfgg
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com/photos/ndrwfgg/148684544/

Cięcie powojników - część II

Powojniki wcześnie kwitnące, to grupa rozkwitająca od końca wiosny do początku lata, na krótkich pędach powstałych poprzedniego lata.
Do opisywanej grupy należą: Clematis alpina i odmiany, C. cirrhosa, C. macropetala i odmiany oraz C. montana i odmiany.
Powojnik
Dodane przez: adulau

Szkodniki powojników

W przypadku powojników, szkodniki zazwyczaj nie stanowią poważnego problemu w ich hodowli. Specyficzne szkodniki powojników nie występują, a inne popularne w ogrodach szkodniki takie jak mszyce czy przędziorki bardzo rzadko porażają powojniki. Mszyce i przędziorki niezbyt często wybierają sobie powojniki, jeśli mają w ogrodzie dostęp do smaczniejszych roślinek.
Powojnik
Dodane przez: adulau

Choroby powojników

Powojniki to idealne rośliny do obsadzania pergoli lub arek. Powojniki, dorastające do 8 metrów długości, należące do rodziny jaskrowatych (Ranunculaceae) obejmują około 230 gatunków bylin, krzewów i pnączy. Z całą pewnością zaskoczą nas nie tylko przepięknymi, kolorowymi, utrzymującymi się od maja do października kwiatami.
Astry bylinowe
Dodane przez: amandabhslater

Rok w ogrodzie - październik

Październik to miesiąc wielkich przygotowań. Rośliny i zwierzęta szukują się do zimy, a ogród staje się magicznym miejscem. Pod warunkiem, że słonko zagości w naszym domu i ozłoci okolicę.
Ostatnie kwiaty astrów, krokusów jesiennych, rozchodników, zawilców i zimowitów ozdabiają jeszcze fragmenty ogrodu, ale jesienne liściaste dywany przypominają o tym, że kończy się rok.