Galeria: Biały - Ogrody
Artykuły powiązane
Mieczyk White

Mieczyk White

Okazała roślina odpowiednia na rabaty, posiada piękne kwiatostany koloru białego. Aby przedłużyć okres kwitnienia należy usunąć zwiędłe kwiaty. Wymaga gleby przepuszczalnej,żyznej odczyn obojętny.

Encyklopedia roślin

Alfabetyczny spis nazw roślin. Rośliny wg okresów kwitnienia, wysokości oraz mrozoodporności.
Pięciornik krzewiasty pomarańczowy

Pięciornik krzewiasty pomarańczowy

Gęsty krzew, najczęściej o nieregularnym pokroju. Największą jego ozdobą są drobne, ale liczne pomarańczowe kwiaty, podobne do kwiatów truskawek. Swą popularność zawdzięcza przede wszystkim niewielkim wymaganiom i małej pracochłonności przy pielęgnowaniu. Idealny do ogrodów skalnych, na skarpy, rabaty. Krzew bardzo wytrzymały na mrozy i susze. Najlepiej rośnie na glebach lekkich, piaszczystych. Dobrze znosi warunki miejskie. Doskonały do kompozycji w dużych donicach oraz na nieformowane żywopłoty. Osiąga wysokość do 70 cm.
Ślazownik malwowy Rosaly

Ślazownik malwowy Rosaly

Bardzo ładna odmiana posiadająca wyprostowane, owłosione pędy dochodzące do 120 cm wysokości. Liście dolne pięciodzielne, barwy zielonej. Kwiaty średnicy 4-5 cm, bladoróżowe zebrane w wierzchołkowe kłosy. Rozwijają się w VII-IX.
Borówka amerykańska Darrow

Borówka amerykańska Darrow

Odmiana borówki o bardzo dużych owocach - dochodzących do 25 mm średnicy. W smaku winnosłodkie, aromatyczne, nie pękają. Wybitnie deserowe. Dojrzewa bardzo późno - na przełomie sierpnia i września. Krzew rośnie silnie, nieco rozłożyście - wymaga odpowiedniogo cięcia i odmładzania.