Kosiarka - recepta na zdrowy trawnik

koszenie trawy
Dodane przez: Stiga
Zaczerpnięte z: Stiga
Zadbany trawnik jest niewątpliwie ozdobą każdego domu i ogrodu. Aby jednak darń odpowiednio się prezentowała, niezbędna jest jej ciągła pielęgnacja. Systematyczne koszenie sprawi, że murawa będzie wyglądać jak zielony dywan. W osiągnięciu tego celu z pewnością pomoże dobra kosiarka.

Każdy dumny właściciel ogródka lub działki wie, jak ważne jest koszenie trawnika. Regularna pielęgnacja wymaga zastosowania kosiarki, która nie tylko ułatwi nam pracę, ale również sprawi, że zielony dywan przed naszym domem zawsze będzie pięknie wyglądał. Zadbana murawa nie tylko cieszy oczy, lecz jest także doskonałym terenem do gier i zabaw. Niejednokrotnie wzbudza również podziw i zazdrość sąsiadów.

Jedna maszyna, wiele opcji
kosiarka
Dodane przez: Stiga
Zaczerpnięte z: Stiga
Kosiarka Stiga Turbo Excel 55 S BBC to wielofunkcyjne urządzenie do koszenia trawnika. Jeden przełącznik pozwala na wybór spośród czterech trybów pracy. Poza tradycyjnym sposobem koszenia, w trakcie którego ścięta trawa jest zbierana do 75 litrowego kosza, możliwy jest również jej wyrzut tylny oraz boczny. Na szczególną uwagę zasługuje możliwość mulczowania dzięki systemowi Multiclip. Specjalnie wyprofilowany korpus kosiarki sprawia, że źdźbła są kilkakrotnie przecinane, po czym w drobnych kawałkach opadają na spód trawnika, stanowiąc naturalny nawóz. Dodatkowo mulczowanie zmniejsza odparowywanie wody, hamuje rozwój chwastów oraz zapobiega erozji gleby. System Multiclip eliminuje konieczność opróżniania kosza oraz grabienia, przez co znacznie skraca czas pracy.

Samobieżna kosiarka wyposażona jest w system sprzęgła noża (Blade Brake Clutch). Dzięki niemu, podczas opróżniania kosza nie musimy wyłączać silnika aby za chwile odpalić kosiarkę ponownie. Wybór jednej z sześciu wysokości koszenia dokonywany jest za pomocą odpowiedniego przycisku.

- Kosiarka Turbo Excel 55 S BBC to nowość w naszej ofercie. Komfort pracy zapewnia system antywibracyjny AVS ograniczający przenoszenie drgań maszyny na ręce osoby obsługującej kosiarkę, a większe tylne koła ułatwiają prowadzenie urządzenia – mówi Marcin Liszyński, Dyrektor Handlowy GGP POLSKA Sp. z o.o.

Szerokość robocza kosiarki wynosi 53 centymetry. Dzięki temu urządzenie sprawdza się zarówno w małych, jak i dużych ogrodach. Różne tryby cięcia oraz ergonomiczność nowej kosiarki sprawiają, że pielęgnacja (czytaj o pielęgnacji ogrodów we Wrocławiu) trawnika jest prawdziwą przyjemnością.
Zaczerpnięte z: E.C.H.O Communications
Dodane przez: Agnieszka Deska
2020-02-01 07:10:03