Narzędzia ogrodowe - nożyce trzy w jednym

nożyce
Dodane przez: Bosch
Zaczerpnięte z: Bosch
Nowy zestaw akumulatorowych nożyc do krzewów i trawy ASB 10,8 V LI firmy Bosch to aż trzy praktyczne narzędzia ogrodowe w jednym. Urządzenie stanowi kombinację nożyc akumulatorowych z dołączonymi w wyposażeniu standardowym trzema ostrzami – do przycinania trawy, do formowania oraz do przycinania krzewów. Dzięki nim urządzenie można wykorzystać w różnych sytuacjach. Ostrze do trawy o szerokości 10 cm pomaga przycinać trawę na krawędziach oraz w narożnikach.

12-centymetrowy nóż do cięć formujących jest idealny przy wykonywaniu zielonych dekoracji ogrodu. Ostrze do przycinania krzewów o długości 20 cm przeznaczony jest do cięcia krzewów i młodych żywopłotów.
Podczas wszystkich prac to kompaktowe i ergonomiczne narzędzie ważące zaledwie 900 g można obsługiwać jedną ręką. Wąski obwód rękojeści z komfortową miękką okładziną oraz dobre wyważenie całego narzędzia dodatkowo ułatwiają pracę. Łatwą, beznarzędziową wymianę ostrzy zapewnia nowy system SDS opracowany przez firmę Bosch. Wystarczy lekko nacisnąć spodnią część nożyc, aby wyjąć używane ostrze i wymienić je na inne. Możliwość wyposażenia nożyc w drążek teleskopowy (dostępny w wyposażeniu dodatkowym) pozwala dodatkowo rozszerzyć zakres zastosowań narzędzia i jeszcze bardziej zwiększyć wygodę pracy.

Akumulator litowo-jonowy 10,8 V gwarantuje nożycom dużą wydajność i umożliwia przycinanie także większych krzewów. Czyste cięcie zapewniają przy tym wycinane laserowo noże z precyzyjnym szlifem. Cechą szczególną nowych nożyc do krzewów firmy Bosch jest system Anti-Blocking. Zapobiega on blokowaniu się noży w razie natrafienia na grubsze gałęzie, co zapewnia ciągłość pracy w takich sytuacjach. System elektroniczny rozpoznaje moment, gdy gałąź nie może być przecięta za pierwszym razem. W takim przypadku kierunek pracy noży jest automatycznie regulowany tak, aby nie doszło do zablokowania narzędzia. Dzięki tym zaletom ASB 10,8 LI jest najwydajniejszym na rynku modelem nożyc do krzewów. Długi czas pracy wynoszący ok. 100 minut staje się zaletą przy pielęgnacji większych krzewów. Stan naładowania akumulatora wskazuje 4-stopniowy wskaźnik diodowy.
Nowe narzędzia uzupełniają ofertę produktów Bosch przeznaczonych do pielęgnacji krzewów i żywopłotów. Model Isio, którego sprzedano już 1,5 miliona sztuk na świecie, jest idealnym narzędziem do pielęgnacji małych krzewów jak np. bukszpan. Model ASB 10,8 LI ułatwia pielęgnację większych krzewów. Do dużych żywopłotów Bosch poleca pięć sekatorów akumulatorowych AHS 54-20 LI, AHS 48/52 LI oraz AHS 41/52 Accu. Oprócz nich w ofercie Bosch znajdują się także sekatory sieciowe.
Zaczerpnięte z: Bosch
Dodane przez: Ewa Łukawska
2019-07-29 12:04:02