I Mistrzostwa Polski we Wspinaczce Drzewnej

Arboryści
Dodane przez: Wojciech Wandzel
Zaczerpnięte z: Wojciech Wandzel
I Mistrzostwa Polski we Wspinaczce Drzewnej odbędą się w dniach od 19-22 kwietnia w Słupsku (Dolina Charlotty Resort&SPA). Organizatorem imprezy jest Federacja Arborystów Polskich, która we współpracy z Prezydentem Maciejem Kobylińskim i dzięki akceptacji ISA będzie promowała pozytywne praktyki w pielęgnacji i ochronie drzew.

Profesjonalne zawody we wspinaczce drzewnej odbywają się corocznie na całym świecie. Ich uczestnicy startują w pięciu konkurencjach, symulujących pracę na drzewach: praca w koronie (work climb), ratownictwo (rescue), instalacja liny (throwline), wspinaczka na czas (speed climb) oraz wspinaczka po linie (footlock). Najlepsi z najlepszych maja szansę konkurowania o tytuł mistrza Europy (Europen Tree Climbing Championship) i tytuł mistrza świata (World Tree Climbing Championschip) podczas zawodów organizowanych pod patronatem ISA.

Logo Słupska
Dodane przez: www.slupsk.pl
Zaczerpnięte z: www.slupsk.pl
Inicjatywa Federacji Arborystów Polskich spotkała się z dużym zainteresowaniem polskich wspinaczy drzewnych, którzy zapowiedzieli swoje uczestnictwo w imprezie. Na zawodach nie zabraknie również zagranicznych uczestników, którzy od lat wspierają stowarzyszenie w dążeniu do realizacji celów statutowych.

W dniach od 19.04-20.04 odbędzie się konferencja zawodowa pod hasłem „Pozytywne praktyki w pielęgnacji i ochronie drzew” z udziałem teoretyków, praktyków i pracowników administracji publicznej. Jej organizacja ma przyświecać idei zawodów, których uczestnikami są wykwalifikowani arboryści i wspinacze drzewni.

I Mistrzostwa Polski we Wspinaczce Drzewnej to wg FAP doskonała okazja do promowania nowoczesnych metod ochrony i pielęgnacji drzew oraz bezpiecznych form aktywnego wypoczynku w lasach i parkach.

Program Mistrzostw:
19-20 kwietnia – konferencja zawodowa (aspekty formalno-prawne i aspekty naukowe w pielęgnacji i ochronie drzew, studium przypadków)
21-22 kwietnia – zawody arborystyczne (uczestnicy startują w pięciu konkurencjach, symulujących pracę na drzewach: praca w koronie (work climb), ratownictwo (rescue), instalacja liny (throwline), wspinaczka na czas (speed climb), wspinaczka po linie (footlock)

Organizator:
Logo FAP
Dodane przez: Federacja Arborystów Polskich
Zaczerpnięte z: Federacja Arborystów Polskich
Federacja Arborystów Polskich, ul. Legnicka 65, 50-206 Wrocław
e-mail:

Termin i miejsce:
Konferencja branżowa: 19-20 kwietnia 2012 roku
Zawody we wspinaczce drzewnej: 21-22 kwietnia 2012 roku
Dolina Charlotty Resort & SPA
Strzelinko 14, 76-200 Słupsk

Kontakt:
Maciej Motas
Prezes
tel. 502 300

Justyna Orlik

Koordynator ds. organizacji imprezy
tel. 510
Dodane przez: Federacja Arborystów Polskich
2019-07-29 11:16:04