Co charakteryzuje skandynawskie meble z drewna teakowego?

Wyjątkowo urokliwe, ręcznie wykonane ogrodowe meble ogrodowe duńskiej marki Skagerak od lat kuszą miłośników relaksu wśród oswojonej natury. Meble znanego, duńskiego producenta uatrakcyjniają stylistycznie ogród, wpasowując się weń tak doskonale, jakby same były dziełem przyrody, nie zaś człowieczego talentu.

Skagerak podkreśla, iż jego, stworzone z naturalnego drewna teakowego, ławy, krzesła, fotele i stoły ogrodowe przetrwają całe pokolenia, jeśli zastosować się do kilku prostych reguł.

Meble ogrodowe z drewna teakowego Ballare
Dodane przez: Skagerak Denmark
Zaczerpnięte z: www.SmakProstoty.pl

Leżaki Riviera z drewna teakowego
Dodane przez: Skagerak Denmark
Zaczerpnięte z: www.SmakProstoty.pl
Tworzone z hodowanych na świadomie zarządzanych, indonezyjskich eko-plantacjach drzew meble teakowe z linii Grenen, Regatta, Nautic, Fionia, Ballare, Facet, czy Selandia, Drachmann i St. Thomas, są bardzo odporne na czynniki zewnętrzne. Nie groźny im wiatr, deszcz, czy ostre słońce. Niemniej jednak, gdy temperatura spadnie poniżej zera, teakowe meble Skagerak należy umieścić w garażu, piwnicy lub innym suchym pomieszczeniu. Trzeba przechowywać je tam, gdzie temperatura wynosić będzie zaledwie kilka stopni powyżej zera, by drewno przeczekało zimę w najbardziej optymalnych dla siebie warunkach.

Powstałe z litego drewna meble marki Skagerak Denmark mają, znamienną dla teaku, złocisto-brązową barwę. Kolor mebli, co ciekawe, można zmienić. By zyskać miodowe nasycenie mebla, należy go od czasu do czasu przecierać specjalnymi olejami, które służą impregnacji szlachetnych gatunków drewna. Dzięki nim po czasie ławka, krzesło, stół, czy fotel ogrodowy zyskają pełną wyrazu barwę.

Jeśli z kolei meble nie będą nasycane olejami, po latach przybiorą szaro-stalowo-srebrny kolor, co jednak nie wpłynie na właściwości samego drewna. Trzeba więc z góry założyć, czy pragnie się zasiadać na miodowym, czy - po latach - srebrzystym krześle z drewna teakowego.

Meble ogrodowe z drewna teakowego
Dodane przez: Skagerak Denmark
Zaczerpnięte z: www.SmakProstoty.pl
Marka Skagerak Denmark tak przygotowała swoje teakowe meble ogrodowe, że poza dwoma opisanymi warunkami nie potrzeba stosować się do żadnych reguł. Meble są odpowiednio zakonserwowane i przygotowane przez producenta, by można było cieszyć się nimi przez całe dekady.
Zaczerpnięte z: www.SmakProstoty.pl
Dodane przez: J. Gawlikowska, K. Wawrzyczek
2019-07-29 12:04:16