Begonia inspiruje oraz zaskakuje kolorem

Begonia
Dodane przez: albissola.com
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com/photos/10286198@N04/4004075725/
Begonia to kwiat o wyjątkowym charakterze oraz oryginalnych i nietypowe liście. Dzięki licznym wzorom na liściach oraz bogatej kolorystyce jest bardzo modna i zyskuje rzesze fanów.

Niezwykłe, cieniowane liście begonia zawdzięcza pochodzeniu. W naturalnym środowisku, w okolicach równika, padał na nie cień tropikalnych lasów i sprawił, że do dziś zachowała swój niespotykany, oryginalny i ekstrawagancki wygląd. Obecnie budzi zachwyt w domach i biurach. Nadaje się do spokojnych wnętrz z naturalnymi elementami (np. marmur, drewno). Idealna dla osób ceniących harmonię, spokój i elegancję.

Jest dostępna głównie w czerwieni, fiolecie, różu, w odcieniach szarości oraz wyrazistej zieleni. Wśród odmian występują obfite okazy w głęboko czerwonym kolorze, z licznymi, drobnymi białymi kwiatami, z liśćmi w kształcie rozety, w zielone paski, o aksamitnej, przypominające skórę węża strukturze, czy tonacji różowej.

Begonia osiąga nawet 1 metr wysokości. Wymaga stanowisk jasnych, osłoniętych przed bezpośrednim nasłonecznieniem, charakteryzujących się dostateczną wilgocią powietrza. Należy ją podlewać miękką i odstałą wodą, nie zraszać oraz nawozić umiarkowanie w codwutygodniowych odstępach. Podłoże winno być lekkie i żyzne, uzupełnione w dużej mierze torfem. Begonia jest wrażliwa na przeciągi i suche powietrze. Nie należy jej trzymać w pobliżu grzejnika. Suche powietrze powoduje zwijanie się liści.
Dodane przez: Kamila Żmijewska
2009-11-16 11:36:06