Ogrody.

Wiejski ogród
Dodane przez: ChodHound
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Na samym początku trzeba oczyścić ogród z niepotrzebnych chwastów albo na przykład z rozmaitych resztek po budowie. Potem należy przyszykować właściwe podłoże pod kwiaty. Jeśli istniejąca gleba jest sypka to oznacza, że jest za bardzo piaszczysta, natomiast, gdy zbija się w grudy to jest zytnio gliniasta. Tą piaszczystą należy wzbogacić w próchnicę, a do tej drugiej dodać gruboziarnistego piasku bądź niewielkiego żwiru. Znaczące jest także pH gruntu. Rośliny wzrastają optymalnie w glebie o pH obojętnym. Ażeby określić kwasowość gleby wystarczy kupić kwasomierz polowy bądź elektroniczny.


Jeżeli okaże się, że nasza gleba jest nazbyt kwaśna trzeba wymieszać ją z nawozem wapniowym. Wszystkie powyżej przedstawione rady, co w danym przypadku trzeba uczynić przedstawi nam portal ogrodniczy. Gdy będziemy się stosować do wszystkich rad w nim zawartych z pewnością zrobimy śliczny ogród. Powracając do naszego ogrodu mamy już należycie przygotowane podłoże pod roślinność.

Więcej artykułów

Zieleń w pojemnikach

Rośliny w ozdobnych donicach
Dodane przez: SDCDeaCerte
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com/photos/30486689@N08/2932900010/
Rośliny w donicach stanowią doskonały pomysł na udekorowanie naszych okien, tarasów czy balkonów. Dobierając odpowiednie osłony na kwiaty, można ciekawie ozdobić zarówno wnętrze naszego mieszkania jak i ogrodowy kącik wypoczynkowy. Dodatkowo rośliny w pojemnikach bardzo łatwo przestawiać, co umożliwia nam łatwą zmianę kompozycji, eksponując je wtedy, gdy najładniej kwitną.


Ogród, schody, kostka brukowa
Dodane przez: Bruk-Bet
Zaczerpnięte z: Bruk-Bet
Trzeba teraz się zastanowić, jakie chcemy rośliny a także budowle ogrodnicze, albowiem zarówno jedno jak i drugie jest wyjątkowo ważne, aby posiadać bardzo ładny ogród. Można przykładowo postawić przeuroczą altankę czy też zbudować oczko wodne. Co do roślinności to już wszystko zostaje w indywidualnym guście każdego z nas. Mogą to być różnego rodzaju kwiaty, krzewy czy też drzewa. Ale na pewno w każdym ogrodzie będzie trawnik. Można go rozkładać z rolki lub wysiać z nasion. Taki trawnik najlepiej jest zakładać na wiosnę. Mamy już przepiękny, upragniony ogród, w którym kochamy spędzać czas. Jest on naszą odskocznią od szarej rzeczywistości i miejscem, w którym możemy odpocząć. Ażeby jednak było tak stale trzeba go pielęgnować przez cały rok. Trzeba go nawozić, nawadniać, kosić trawę, przycinać krzewy i drzewka oraz właściwie zabezpieczać je na zimę. Jeżeli te wszystkie czynności będziemy wykonywać systematycznie nasz ogród będzie bardzo ładny przez wszystkie cztery pory roku.
Dodane przez: M.B
2022-08-04 07:01:14