Kwiaty w mieszkaniu

Fototapety w kwiaty
Dodane przez: http://art.widi.pl
Zaczerpnięte z: http://art.widi.pl
Jeśli obawiamy się, że jesteśmy zbyt roztrzepani aby pamiętać o ich podlewaniu, warto kupić nie wymagające kwiaty, czy rośliny jak np. bambusy, kaktusy czy dracenę. Subtelnie i delikatnie prezentują się każdego rodzaju paprocie, nie można zapomnieć tylko o tym, iż wolą ciemne miejsca. Zdecydowanie mocniej nasycone kolorem będą orchidee.

Przedstawiciel domu

Posiadając dom z ogrodem normalne jest, iż chcielibyśmy żeby został on naszą okoliczną wizytówką. Rośliny, na które powinniśmy zwracać szczególną uwagę muszą być przystosowane do polskich pór roku. Przy ich wyborze kierować możemy się również ich żywotnością. jeżeli chcemy aby nasze rośliny kwitły więcej niż tylko sezon, zdecydować powinniśmy się na byliny- wieloletnie rośliny, które zimę spędzają w ziemi. Najbardziej popularne kwiaty wybierane do ożywienia ogrodu to aksamitki, maciejki, bratki, róże i piwonie. Nie możemy jednak zapomnieć, że bez względu na to które kwiaty wybierzemy, wymagają one od nas dużych pokładów pracy.
Niewielkie kwiaty kaktusa
Dodane przez: Holy Outlaw
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com

Kwiaty dla każdego

Nie każdy lubi rośliny czy to doniczkowe czy ogrodowe, posiadanie ich bowiem wiąże się z dodatkowymi obowiązkami. Jednak kiedy już zaczynają zakwitać, rozrastać się, mają kojące dla nas działanie. Skończywszy męczącą pracę odprężyć możemy się w ich towarzystwie. zielony kolor działa łagodząco na nasze oczy, a płuca zażywają świeżego, niezanieczyszczonego powietrza.
Dodane przez: M.B
2022-12-05 07:01:18