Jak usunąć opadłe liście w mgnieniu oka

Dmuchawa Honda
Dodane przez: Honda
Zaczerpnięte z: Honda
Z końcem lata w ogrodzie pojawia się stały sezonowy problem – opadające liście, które powoli i w coraz większym stopniu zaczynają pokrywać trawniki, rabaty, ścieżki. Zalegające wszędzie liście burzą estetykę przestrzeni, ale przede wszystkim – wilgotne i gnijące powodują rozwój chorób grzybowych i niszczą pielęgnowany przez cały sezon trawnik.

Liście można usuwać stosując podstawowe narzędzia typu grabie, które wymagają jednak trochę wysiłku oraz czasu. Można jednak zastosować wygodniejsze rozwiązania czyli dmuchawę do liści lub odpowiednią kosiarkę, dzięki którym przywrócenie ładu w ogrodzie staje się bardzo łatwe i szybkie. Liście natomiast, zdrowe i suche, można wrzucić do kompostownika lub przykryć nimi rabaty na okres zimy.

Kosiarka i odkurzacz do liści w jednym
Sprawne i wygodne usuwanie liści opadających na trawnik zapewniają kosiarki spalinowe Honda z serii HRX o szerokości koszenia 42, 47 i 53 cm. Przeznaczone są do pielęgnacji trawy na powierzchniach o każdej wielkości i są wyposażone w wiele udogodnień, które nie tylko gwarantują precyzyjne i łatwe koszenie trawy, ale także sprawnie zbierają liście i mogą z przystawką pełnić funkcję aeratora. Kosiarki Honda HRX są idealnym rozwiązaniem dla osób potrzebujących kompleksowych maszyn.

Kosiarka Honda
Dodane przez: Honda
Zaczerpnięte z: Honda
Najnowszym modelem Honda z tej linii jest HRX 476C1 VKE o szerokości koszenia 47 cm i wyposażona w silnik spalinowy Honda GCV 160 z układem automatycznego ssania, system sterowania napędem Smart Drive™ do płynnej i łatwej kontroli prędkości, centralną 7-stopniową regulację wysokości kosiarki od 2,5 – 7,9 cm, kosz o pojemności 69 l zbudowany z Dralonu® - materiału zmniejszającemu kurzenie. Cechą wyróżniającą HRX 476C1 VKE jest unikalny system mulczowania zmiennego Honda Versamow™, który umożliwia regulowanie ilości trawy trafiającej do kosza i tej pozostawionej na glebie, gdzie ulega ona rozkładowi i użyźnia trawnik. Dzięki tej funkcji można samemu decydować o częściowym lub całkowitym procesie mulczowania – zależnie od panujących warunków atmosferycznych.

HRX 476C1 VKE to również skuteczny odkurzacz i mielarka do liści w jednym. Zapewnia najłatwiejszy i najszybszy sposób usunięcia liści i przywrócenia pięknego wyglądu trawy.

Dmuchawa do liści
Kosiarka Honda
Dodane przez: Honda
Zaczerpnięte z: Honda
Więcej trudności mogą sprawiać liście zalegające w zakamarkach i miejscach trudniej dostępnych oraz na ścieżkach i podjazdach. W takich przypadkach najlepszym rozwiązaniem jest dmuchawa do liści. Honda oferuje wydajne i lekkie urządzenie HHB 25E o wadze 4,5 kg i wyposażone w mini silnik 4-suwowy GX 25 o mocy 1KM wytwarzający strumień powietrza o prędkości 70m/sek. Dmuchawa jest pomocna przez okrągły rok – służy również do codziennych prac porządkowych, zbierania resztek skoszonej trawy czy ściętych końcówek krzewów i żywopłotu, a zimą - przy niewielkich opadach idealnie zdmuchuje ze ścieżek świeży opad śniegu. Urządzenie jest bardzo łatwe i wygodne w obsłudze, i sprawia, że porządkowanie ogrodu i terenu wokół domu staje się przyjemnością.

Dmuchawa HHB 25E jest przyjazna dla otoczenia i ekonomiczna w eksploatacji dzięki zaawansowanemu technologicznie mini 4-suwowemu silnikowi Honda. Zapewnia on cichą pracę, niższy poziom emisji spalin oraz mniejsze zużycie paliwa i oleju.

Niski dźwięk wytwarzany przez silnik 4-suwowy jest mniej uciążliwy dla uszu i nie zakłóca spokoju otoczenia. Silnik ten emituje także o 85% mniej spalin niż silniki 2-suwowe, nie wymaga przygotowywania mieszanki olejowo-benzynowej a zastosowany w nim system smarowania olejowego umożliwia pracę i przechowywanie urządzenia w każdej pozycji. Automatyczny dekompresor gwarantuje natychmiastowe uruchomienie silnika po pierwszym lekkim pociągnięciu linki rozrusznika.

http://www.mojahonda.pl/domiogrod
Zaczerpnięte z: COMUNICAT
Dodane przez: Beata Jeż
2012-09-06 10:31:55