Lampy ogrodowe – funkcjonalne oświetlenie w ogrodzie

W zasadzie oświetlenie zewnętrzne domu tudzież oświetlenie ogrodowe możemy zbudować na jednej lampie halogenowej nad drzwiami wejściowymi do domu i kinkiecie zewnętrznym na tarasie. Tak ograniczone zewnętrzne oświetlenie może jednak być niepraktyczne. W jaki sposób dobierać lampy ogrodowe, aby odpowiednio spełniały swoje funkcje? Jak zaoszczędzić energię gdy montujemy lampy zewnętrzne? Czy lampy do ogrodu mogą zostać równocześnie ozdobą?
Wybierając oświetlenie ogrodowe i oświetlenie zewnętrzne należy po pierwsze rozważyć rozmiar naszego ogrodu. Jeżeli ogród jest duży, lampa wisząca na tarasie albo jeden kinkiet na ścianie budynku to na pewno zbyt mało. Nie chodzi tylko o nocne spacery w jasnym świetle ogrodowej lampy podłogowej, ale zabezpieczenie przed włamywaczem, który chce ukraść nasz telewizor.

Kliknij ten odnośnik, a potem zdobądź więcej szczegółów (https://drabest.pl/pl/) w kontekście rozpatrywanej w tym serwisie zagadnień. Otrzymasz wtedy szerszą wiedzę.

Słupki ogrodowe można więc ustawić wzdłuż ścieżek w ogrodzie, choć warto też postawić je bliżej ogrodzenia – mogą to być przykładowo lampy ogrodowe z czujnikiem ruchu.
ciekawa lampa
Dodane przez: Faruk Ateş
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Sensory ruchu to także znakomity sposób na oszczędność energii, kiedy zapomnimy wyłączyć oświetlenia na tarasie przed zaśnięciem. Pozostałe bardzo wygodne rozwiązanie to wyłączniki zmierzchowe lub systemy typu inteligentny budynek, gdzie czas świecenia pojedynczych lamp w ogrodzie i na zewnątrz domu można bardzo szczegółowo zaprogramować – nawet w odniesieniu do wybranych opraw. Możemy wówczas kierować także natężeniem światła, a co najważniejsze „udawać”, że jesteśmy w domu także podczas wypoczynku. Dodatkowo dostęp do systemu otrzymujemy przez internet, można w dowolnej chwili edytować ustawienia, stwarzając pozór obecności mieszkańców w domu. Wtedy lampy ogrodowe i oświetlenie zewnętrzne także chronią naszą posesję.

Więcej artykułów

Jak stworzyć przytulną atmosferę w ogrodzie

Oświetlenie zewnętrzne budynku.
Dom za miastem to dla większości największe marzenie o spokojnym życiu na wsi. Niemniej, aby nasz dom dawał nam nas cieszył, dobrze zadbać także o jego otoczenie. Mowa tu naturalnie o ogrodzie i aranżacji roślinnej, ale równie ważne jest właściwe oświetlenie zewnętrzne ogrodu.


Nowoczesne oświetlenie do ogrodu umożliwia połączenie praktycznej funkcjonalności lamp, a także niespotykanego efektu ozdobnego. Mamy do wyboru bardzo ciekawe lampy stojące do ogrodu (np.: lampy donice lub lampy podnóżki) lub tzw. lampy podłogowe, które także można umiejscowić bezpośrednio na trawie. Trzeba jedynie zapamiętać, żeby instalacja elektryczna przeznaczona do zasilania oświetlenia ogrodowego była schowana w podłożu. Wijące się na trawie przewody to ani ładny widok, ani bezpieczny, zwłaszcza jeśli w domu są małe dzieci lub zwierzęta. Tak samo interesująca, a wygodniejsza z punktu widzenia komfortowego spożywania kolacji jest klasyczna lampa wisząca na taras, która oświetli ogrodowy stolik jasnym, efektywnym światłem. Natomiast słupki ogrodowe znakomicie posłużą do oświetlenia ścieżki do drzwi wejściowych oraz alejek w naszym ogrodzie.

Lampy ogrodowe do kupienia w
2022-11-03 07:01:11