Szybkie koszenie za pomocą kompleksowych urządzeń

Kosiarki traktorowe
Dodane przez: Honda
Zaczerpnięte z: Honda
Dobór sprzętu do koszenia zależy od wielkości powierzchni, rodzaju terenu – jego nachylenia, zakamarków, ale także od rodzaju zabiegów jakie stosujemy i czasu, który możemy tym czynnościom poświęcić.

Kosiarki traktorowe polecane są nie tylko do dużych powierzchni powyżej 1 500 m2, ale także osobom, które chcą uniknąć wysiłku związanego z pracą w ogrodzie, i którym zależy na możliwie najkrótszym czasie koszenia. Jeśli w kosiarce traktorowej możliwe jest zamontowanie dodatkowego osprzętu, możemy mieć wielofunkcyjne urządzenie, które wykorzystujemy w pracy wokół domu nawet przez cały rok.

Na co wrócić uwagę przy wyborze kosiarki traktorowej, radzi Mariusz Czarnocki z Aries Power Equipment: „Ważna jest oczywiście odpowiednia szerokość koszenia. Im większa, tym szybciej skosimy trawę. Jednak warto zastanowić się, czy w trakcie koszenia będziemy przejeżdżać przez alejki, bramy, pomiędzy roślinami, i czy nasza kosiarka swobodnie pokona wąskie przejazdy. Przy wyborze maszyny sprawdźmy czy posiada ona napęd hydrostatyczny, który pozwala na płynny wybór prędkości jazdy do naszych preferencji i panujących na trawniku warunków. Taki rodzaj napędu jest jednocześnie elementem, który bardzo podnosi komfort i bezpieczeństwo pracy - aby zatrzymać maszynę wystarczy zwolnić pedał odpowiadający za prędkość jazdy. Komfort pracy zapewnia także funkcja tłumienia pylenia w koszu oraz elektryczne wysypywanie trawy z kosza, szczególnie polecane dla osób starszych i kobiet. Przydatnym wyposażeniem jest licznik motogodzin, który rejestruje czas pracy kosiarki w całym sezonie. To szczególnie przydatne, jeśli z kosiarki korzysta kilka osób. Dzięki tej funkcji wiemy dokładnie jak długo maszyna pracowała, kiedy dokonać kolejnych przeglądów oraz konserwacji poszczególnych elementów.”

Kosiarki traktorowej
Dodane przez: Honda
Zaczerpnięte z: Honda
Nie tylko do koszenia – dodatkowe funkcje kosiarki traktorowej
Honda posiada 6 modeli kosiarek traktorowych z serii HF o szerokości cięcia od 92 do 122 cm. Najbardziej zaawansowane techniczne modele posiadają dodatkowo system kontroli napełnienia i elektrycznego wysypywania kosza, 7-stopniową regulację wysokości koszenia i automatyczne włączanie oświetlenia po zmierzchu. System tylnego wyrzutu umożliwia zbieranie całej skoszonej trawy do kosza. Natomiast po zastosowaniu odpowiednich przystawek: deflektora – możemy rozrzucić trawę na trawniku lub wkładki mulczującej, zmielić trawę pozostawiając ją na powierzchni. Honda oferuje modele wraz z dużą liczbą przystawek, dzięki którym maszyny te spełniają szereg różnych dodatkowych funkcji – od zamiatarki do chodników, podjazdów i uliczek przydomowych, poprzez piaskarkę, walec z kolcami do aeracji i ugniatania gleby, zestaw do mulczowania trawy, po lemiesz do zgarniania śniegu. Do kosiarki traktorowej Honda można także dołączyć przyczepę o ładowności 350 kg.

Kosiarka traktorowa Honda HF 2417 HME
Najpopularniejszym modelem kosiarki traktorowej w portfolio Honda jest wydajna i szybka HF 2417 HME o szerokości cięcia 102 cm, z napędem hydrostatycznym i silnikiem honda GCV 520 o mocy 15,2 KM, optymalna do koszenia trawy na powierzchni od 2 000 do 5 000 m2. Prędkość jaką może rozwijać – do 8,2 km/h w przód i 4,2 km/h do tyłu – zapewnia szybkie przycięcie trawy. Posiada także 7-stopniowy system regulacji wysokości cięcia o skali od 2,9 cm do 9 cm. Ograniczenie przerw w koszeniu umożliwia z jednej strony kosz o pojemności 300 l, a z drugiej - ponad 5-litrowy zbiornik paliwa, który zapewnia 2-godzinną pracę silnika. Model ten posiada również specjalne opony zapobiegające niszczeniu darni.

Kosiarka traktorowa Honda HF 2620 HME
Kosiarka traktorowa Honda HF 2620 HME o szerokości koszenia 122 cm i rozwijająca prędkość do 8,2 km/h w przód i 4,2 km/h w tył ułatwia szybkie przycinanie trawy na dużych powierzchniach od 2 000 do 7 000 m2. Wyposażona jest w napęd hydrostatyczny, w dwucylindrowy silnik spalinowy Honda GXV 620 z rozrusznikiem elektrycznym o mocy 17,8 KM i zbiornik paliwa o pojemności powyżej 5 l zapewniający ok. 1 ½ godziny pracy bez przerwy. 7-stopniowa regulacja wysokości koszenia 3 - 9 cm umożliwia precyzyjne ustawienie noży tnących zależnie od potrzeb, natomiast kosz o pojemności 350l usprawnia pracę bez konieczności robienia częstych przerw na jego opróżnianie. HF 2620 HME ma także specjalne opony, które nie niszczą darni.

Kosiarka traktorowa Honda HF 2620 HTE
Kosiarka traktorowa Honda HF 2620 HTE jest bardziej zautomatyzowaną wersją modelu HF 2620 HME – jest wyposażona w bardzo wygodny automatyczny system opróżniania kosza o pojemności 350l, co w znaczny sposób usprawnia pracę. Przeznaczona jest do koszenia dużych powierzchni od 2 0000 do 7 000 m2. Wysoką wydajność i łatwość obsługi maszyny zapewnia silnik Honda GXV 620 o mocy 17,8KM, elektryczny rozrusznik, ponad 5-cio litrowy zbiornik paliwa i wygodna szerokość koszenia (122 cm). 7-stopniowa regulacja wysokości koszenia 3 - 9 cm umożliwia precyzyjne ustawienie noży tnących zależnie od potrzeb. Poruszanie się kosiarką zwłaszcza po powierzchniach pokrytych roślinnością jest dla nich bezpieczne, ponieważ maszyna posiada opony nie niszczące darni.
Zaczerpnięte z: COMUNICAT
Dodane przez: Beata Jeż
2012-07-05 15:01:45