Firma Husqvarna ponownie wspiera Mistrzostwa Polski Drwali!

Mistrzostwa Polski Drwali
Dodane przez: Husqvarna
Zaczerpnięte z: Husqvarna
Już 13-14.07 w Gołuchowie (woj. wielkopolskie) najlepsi drwale sprawdzą swoje umiejętności. Podczas Mistrzostw Polski Drwali 2012 zostanie wyłoniona kadra Polski, która będzie nas reprezentowała na Mistrzostwach Świata.

O tytuł Najlepszego Polskiego Drwala uczestnicy zawalczą już 13 i 14 lipca w położonym w województwie wielkopolskim Gołuchowie. Wśród tegorocznych zwycięzców wyłoniona zostanie Reprezentacja Polski – a z niej, Kadra Narodowa na Mistrzostwa Świata Drwali 2012 w Białorusi.
Sponsorem głównym imprezy jest firma Husqvarna, producent profesjonalnych pilarek dla leśnictwa oraz maszyn przeznaczonych do pielęgnacji terenów zieleni. Patronat nad tegorocznymi Mistrzostwami objął Dyrektor Generalny Lasów Państwowych pan Adam Wasiak, Starosta Powiatu Pleszewskiego pan Michał Karalus oraz Wójt Gminy Gołuchów pan Marek Zdunek.

Zawody rozgrywane są według regulaminu IALC (International Association Logging Championships) w 5 konkurencjach (ścinka drzew, wymiana piły łańcuchowej, przerzynka kombinowana, przerzynka na dokładność, okrzesywanie).

W zawodach wystartują zawodnicy, którzy zostali wyłonieni w regionalnych eliminacjach. Uczestnicy startują indywidualnie, walcząc o tytuł Mistrza Polski.

Mistrzostwa Polski Drwali
Dodane przez: Husqvarna
Zaczerpnięte z: Husqvarna
Przygotowanie się do zawodów wymaga wieloletniej praktyki, doświadczenia oraz ciężkiej pracy. Firma Husqvarna systematycznie wspiera zawody profesjonalnych drwali. Cieszymy się, że możemy być sponsorem tak profesjonalnych zawodów i przyczynić się do rozwoju tej dziedziny w Polsce. Dołożymy starań, aby turniej był jak najbardziej spektakularny dla przybyłych kibiców, przy jednoczesnym zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa.- powiedział Jerzy Banaszczyk, przedstawiciel sponsora Mistrzostw - firmy Husqvarna.

Konkurencje Mistrzostw Polski Drwali 2012:
Ścinka drzew to pierwsza i zarazem jedyna konkurencja, która rozegra się pierwszego dnia Mistrzostw. Zawody rozpoczną się punktualnie o godzinie 900. Zawodnik ma trzy minuty na ścięcie drzewa tak, aby upadło w wyznaczonym miejscu, z zachowaniem odpowiednich przepisów dotyczących bezpieczeństwa pracy. W trakcie tej konkurencji sprawdzana jest precyzja uczestnika oraz jego umiejętności bezpiecznej i dokładnej pracy pilarką. Im szybciej zadanie zostanie ukończone, tym więcej punktów zostanie dopisanych do puli zawodnika!
Sobotnie zmagania również rozpoczną się o godzinie 900. Tym razem zawodnicy mają do pokonania takie konkurencje jak:
- wymiana piły łańcuchowej - W tej konkurencji zawodnik ma za zadanie zdemontować i zamontować urządzenie tnące na pilarce. Kolejne dwie konkurencje (przerzynka kombinowana i przerzynka na dokładność) muszą być przeprowadzone bez wprowadzania żadnych zmian w pilarce!
Mistrzostwa Polski Drwali
Dodane przez: Husqvarna
Zaczerpnięte z: Husqvarna
- przerzynka kombinowana - Zawodnik musi odciąć krążek drewna nie cieńszy niż 3 cm i nie grubszy niż 8 cm z dwóch kłód umocowanych skośnie. Liczy równomierna grubość krążków i prostopadłość cięcia do osi kłody.
- przerzynka na dokładność - Zawodnik musi odciąć krążki z dwóch kłód tak dokładnie, jak to możliwe bez uszkodzenia zamaskowanej deski znajdującej się pod kłodą.
- okrzesywanie - z umieszczonej kłody drewna należy w precyzyjny sposób usunąć zamocowane kilkadziesiąt gałęzi.

Niezwykle ważny jest fakt, że ogromny nacisk podczas zawodów kładziony jest na bezpieczeństwo pracy pilarką. Firma Husqvarna poprzez swoje działania pragnie wesprzeć nie tylko profesjonalnych adeptów tego zawodu, ale przede wszystkim młodych drwali. Jesteśmy obecni także na zawodach juniorów, przeprowadzamy szkolenia, lekcje pokazowe w technikach leśnych. Istotne jest szerzenie idei bezpieczeństwa pracy wśród młodych drwali - dodał Jerzy Banaszczyk, przedstawiciel sponsora Mistrzostw - firmy Husqvarna.
Zaczerpnięte z: ComPress S.A.
Dodane przez: Marta Winiarek-Miętus 
2012-07-11 12:16:54