Garden party, czyli jak zrobić przyjęcie w ogrodzie

Piknik na świeżym powietrzu
Przed nami ciepłe wiosenne weekendy. Jest to doskonały czas na spędzanie czasu z rodziną lub znajomymi na łonie natury. Jeżeli jednak nie mamy możliwości wyruszenia poza miasto, możemy urządzić popołudniowe lub wieczorne przyjęcie w ogrodzie. Takie garden party jest doskonałym sposobem na weekendowy relaks. Nie ma jednego przepisu na udane przyjęcie. Warto zadbać o parę ważnych drobiazgów, które mogą umilić pobyt w ogrodzie.

Jeżeli przyjęcie organizowane jest upalnym popołudniem, należy zadbać by miejsce spotkania dawało schronienie przed słońcem np.: cieniu parasola. Większe ogrodowe przyjęcie można zorganizować pod ogrodowym namiotem. Dzięki niemu będziemy chronieni nie tylko przed słońcem, ale także przed ewentualnym deszczem. Niestety zajmuje on znacznie więcej miejsca niż parasol, dlatego nie nadaje się do wstawienia w każdym ogrodzie.

Garden party, czyli jak urządzić przyjęcie w ogrodzie
Dodane przez: Calvado.pl
Zaczerpnięte z: Calvado.pl

Ważnym atrybutem przyjęcia są meble ogrodowe, w tym stół, możemy nakryć go kolorowym obrusem. Dobrym sposobem na zabezpieczenie go przed wiatrem jest zawieszenie na rogach materiału obciążników do obrusa. Dzięki nim mamy pewność, że w razie mocniejszego powiewu wiatru, wszystko zostanie na swoim miejscu. Takie obciążniki można zrobić np.: z kryształków zawieszonych na drucikach, które są zamocowane do żabki i przewiązane kokardą z kolorowej wstążki. Możemy również umieścić kryształki (lub inne obciążniki) w kawałku tiulu i przywiązać je do rogu obrusa.

Powinniśmy zadbać również o ceramiczne talerze, stalowe sztućce oraz szklanki. Dzięki temu unikniemy problemów np. z krojeniem mięsa plastikowym nożem.
Po zachodzie słońca warto wprowadzić trochę światła. Na gałęziach drzew można powiesić lampiony ogrodowe lub niewielkie lampeczki. Prostym sposobem na wykonanie lampionów jest użycie niewielkich słoików, ozdobionych kolorową wstążką lub koralikami. Taki słoiczek można także opleść kolorową bibułą. Dzięki temu ogród będzie rozświetlony nastrojowym i kolorowym światłem.
Dobrym rozwiązaniem mogą być także świece LED. Wyglądają tak samo jak normalne świece, ale dają znacznie więcej światła. Jeżeli w pobliżu mamy oczko wodne, możemy umieścić na wodzie bardzo dekoracyjne pływające świece. Dzięki nim nasz ogród będzie wyglądał jak z bajki, szczególnie, jeśli obok świeczek będą lilie wodne.

Oświetlenie ogrodowe
Dodane przez: Ikea
Zaczerpnięte z: Ikea

Wiadomo, że elementem niezbędnym podczas garden party jest grill. W centrach ogrodniczych możemy wybierać między klasycznymi urządzeniami na węgiel drzewny lub brykiety, a ekologicznymi grillami gazowymi. W razie niepogody doskonale spiszą się urządzenia elektryczne.

Jedzenie powinno być proste - dania z grilla, owoce, zimne napoje najlepiej spiszą się w ogrodowej scenerii. Warto przygotować rożne rodzaje mięsa, ryb i warzyw do grillowania. Owoce oraz świeże sałatki doskonale będą uzupełniać ogrodowe menu. W ten sposób mamy pewność, że każdy gość znajdzie jakiś smakołyk dla siebie. Pamiętajmy, żeby żywność przyciągającą owady zakryć np. cedzakiem.

Hamak z moskitierą, na metalowym stelażu
Dodane przez: Praktiker
Zaczerpnięte z: Praktiker

Ciekawym pomysłem jest nadanie naszemu spotkaniu określonego stylu. Co najważniejsze, do realizacji takiego pomysłu nie potrzeba zbyt dużego nakładu pracy. W maju oraz czerwcu, w porze kwitnienia róż, można urządzić różane party. Wystarczy na gładkim i jasnym obrusie rozsypać pachnące płatki róż. Wazony z różami, kwieciste poduszki na krzesła czy różane konfitury - to wszystko może zdobić nasze garden party.

Przyjęcie rustykalne z kolorowymi bukietami w konewkach, orientalny wypoczynek na dużych i kolorowych poduchach czy śródziemnomorskie przyjęcie pod pergolą porośniętą winoroślą....Pomysłowo zorganizowane garden party z pewnością będzie mile spędzonym czasem w gronie najbliższych osób.

O tym, jakiego grilla wybrać na Garden Party dowiesz się z artykułu Grill w ogrodzie.
Zaczerpnięte z: www.projektoskop.pl
Dodane przez: Anna Dębiec
2017-08-18 06:30:16