Porcelanowy czas ogrodu

zegar słoneczny
Dodane przez: MENU
Zaczerpnięte z: MENU
Niezależnie od tego, jak współczesny człowiek daleko rozwinie swoje umiejętności techniczne i technologiczne, niezależnie od tego, jak bardzo rozwinie się sama cywilizacja, ludzkość zawsze będzie podporządkowana prawom natury. Ten nierozłączny związek, namiętny i burzliwy romans budzi od zawsze chęć ubrania w słowa i kształty człowieczego oddania naturze.

Jedną ze słynniejszych światowych firm, której designerzy traktują przyrodę jako źródło nieustających inspiracji, jest luksusowa, duńska marka MENU. Co jakiś czas świat dowiaduje się o jej kolejnych, odkrywczych projektach. Jedną z linii, która zapada w serce miłośników natury i prostego piękna, jest seria lamp oliwnych, świeczników i pochodni Lighthouse, którą to linię uzupełnia wyjątkowy w formie zegar słoneczny.

Projektantem melancholijnych, majestatycznych i budzących w człowieku nieodpartą pokusę podążania przed siebie linii produktów stylizowanych na skandynawskie latarnie morskie, jest Christian Bjørn. Ten wielokrotnie nagradzany designer proponuje spowolnić ogrodowy czas, przez zaklęcie go w zegarze słonecznym, który wsparty jest na wysokim, odpornym na mróz, postumencie z masywnej, śnieżnobiałej porcelany. Sama konstrukcja podstawy zegara słonecznego nawiązuje stylistycznie do całej linii produktów „Latarnia morska”.

Zegar wieńczy pozioma tarcza z grubego, hartowanego szkła, która pocięta jest liniami odmierzającymi czas. Wskazówka zegara stworzona jest z aluminium. Pełni równocześnie funkcję uchwytu, za pomocą którego z korpusu zegara wyjmuje się szklany stożek deszczomierza.

Christian Bjørn, zgodnie z filozofią marki MENU, która kreuje użyteczne piękno, stworzył przedmiot czterofunkcyjny. Sprawdzi się w czasie słonecznej pogody jako zegar, spełni funkcję deszczomierza w pochmurne dni. Jest również przedmiotem, który niezależnie od pory roku będzie intrygującą ozdobą ogrodu, a nade wszystko rzeczą, która pozwoli człowiekowi mieć poczucie, że spowalnia bieg istnienia, mierząc czas rytmem odwiecznego słońca.

Sklep www.smakprostoty.pl, ucząc się za sprawą zegara słonecznego MENU inaczej mierzyć czas, celebruje każdą chwilę swej wędrówki przez życie.
Zaczerpnięte z: www.SmakProstoty.pl
Dodane przez: J. Gawlikowska, K. Wawrzyczek
2009-12-07 13:48:03