Żółty milin

Żółty milin
Dodane przez: mauroguanandi
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com/photos/mauroguanandi/3463791408/
Rodzina: Bignoniaceae
Pochodzenie: Ameryka Środkowa i Południowa

Opis: Żółty milin (Tecoma stans) zdobi przez cały rok swoimi wiecznie na nowo pojawiającymi się kwiatami otoczenie. Są one koloru intensywnie żółtego, kształtem przypominają kwiaty milinu. Bardzo lubi ciepło i światło - im cieplej tym dla niego lepiej.

Rozmnażanie:
Nasiona/sadzonki/podział

Wysiew:
Małe nasiona ze skrzydełkami przykrywamy bardzo lekko mieszanką ziemi do wysiewu z dodatkiem piasku lub perlitu. Umieszczamy je w jasnym i ciepłym miejscu o temp. 25°C. Ponieważ nasiona przykryte są bardzo cienką warstwą podłoża, które szybko przesycha, szczególną uwagę musimy zwrócić na nawadnianie.
Podłoże utrzymujemy w stanie lekko wilgotnym, ale nie mokrym. Kiełkują w czasie 2-4 tygodni.

Czas wysiewu: możliwy cały rok - najlepiej wiosną
Pielęgnacja: Powinniśmy zapewnić jej dużo ciepła i światła. Pod wpływem obniżonej temperatury (5-10°C) zrzuca liście. Jeżeli zapewnimy mu odpowiednią ilość ciepła (np w ogrodzie zimowym) może kwitnąć przez cały rok. Gdy nie jesteśmy w stanie zapewnić podwyższonej temperatury, zimujemy po opadnięciu liści w ciemnym pomieszczenie w temp. pow. 5°C. Latem wykazuje stosunkowo duże zapotrzebowanie na wodę, zimą podlewamy tylko tyle, aby podłoże całkiem nie przeschło. Nawozimy w czasie wegetacji co miesiąc dobrym nawozem wieloskaładnikowym lub wiosną przy przesadzaniu mieszamy podłoże z nawozem długodziałającym.
Zaczerpnięte z: www.projektoskop.pl
Dodane przez: e-ogrody.com
2009-06-22 13:11:12