Przycinanie gałęzi drzew i krzewów

W upalne, letnie dni większość swojego wolnego czasu spędzamy w ogrodzie, z dala od miejskiego zgiełku. Trzeba zatem zadbać o nasze drzewa i krzewy, aby bujnie rosły i stworzyły nam kawałek cienia, idealny do chwili relaksu i wypoczynku.

Prawidłowe cięcie!
Wszystkie drzewa, krzewy, kwiaty i inne rośliny wymagają regularnego podcinania, aby prawidłowo się rozwijać i pięknie zdobić Twój ogród. Dlatego potrzebujesz specjalnych narzędzi ogrodniczych, a GARDENA proponuje artykuły najwyższej jakości. Przy ich produkcji zastosowano najnowszą technologię gwarantującą efektywną pracę bez większego wysiłku. Wyróżniają je takie cechy jak solidność, funkcjonalność oraz wygoda. Cięcie jest wykonane w fachowy sposób, a praca jest łatwa i przyjemna. Przycinanie gałęzi drzew i krzewów oraz żywopłotów nie będzie już nigdy problemem dzięki narzędziom tnącym GARDENA.

Jakość na pierwszym miejscu
Nożyce marki GARDENA oferują:
- Dobre rezultaty cięcia dzięki wysokiej jakości materiałów, perfekcyjnemu wykonaniu i nowoczesnej technice.
- Optymalną ergonomię pracy potwierdzoną badaniami naukowymi i testami ogrodników hobbystów oraz profesjonalistów.
- Niezawodną jakość potwierdzoną licznymi testami w fazie projektowania oraz kontrolą jakości podczas procesu produkcji, które są powodem do udzielenia na wszystkie nożyce GARDENA 25-letniej gwarancji!

Trwałe i niezawodne narzędzia tnące
GARDENA proponuje prostą klasyfikację narzędzi tnących, które można idealnie dopasować według Państwa stopnia zaangażowania w prace ogrodowe.
Wyróżniamy 3 typy narzędzi:
- CLASSIC - idealne dla początkujących ogrodników, ponieważ mają uniwersalne zastosowanie i charakteryzuje je niezawodna technika. Wykonane z klasycznych materiałów.
- COMFORT - świetnie sprawdzają się w rękach miłośników ogrodów. Oprócz ergonomicznych rozwiązań gwarantujących komfort i wygodę pracy, zachwycają nowoczesną linią wzorniczą i innowacyjną techniką.
- PREMIUM - to narzędzia wykonane z najwyższej jakości materiałów. Nadają się zarówno dla profesjonalistów jak i hobbystów, którzy interesują się wszelkimi nowinkami technicznymi. Ponadto są bardzo wydajne i wytrzymałe.

Jaki wybrać model?
Szeroki asortyment narzędzi tnących GARDENA pozwala na wybór odpowiedniego modelu do każdej pracy w ogrodzie. W tym celu wystarczy określić do jakich zadań potrzebujemy je wykorzystać:
- Do przycinania kwiatów i cienkich gałązek najlepiej użyć sekatorów ogrodowych do cięcia gałęzi o średnicy do ok. 22 mm.
- Przy obcinaniu grubszych gałęzi, krzewów i drzew warto skorzystać z pomocy nożyc do cięcia gałęzi o średnicy do ok. 45 mm.
- Do cięcia w koronie drzew idealnie nadają się nożyce do cięcia gałęzi na wysokości, o średnicy do ok. 40 mm oraz piły do cięcia gałęzi powyżej 40 mm.
- Kształtując i przycinając żywopłot najlepiej posłużyć się ręcznymi nożycami do żywopłotów.

Jaki rodzaj cięcia chcemy wykonać?
Precyzyjne podcinanie młodych roślin i kwiatów uzyska się stosując sekatory dwuostrzowe. Natomiast, aby chronić przed uszkodzeniami gałęzie i korę twardych i suchych drzew, należy zaopatrzyć się w sekatory kowadłowe.

Ergonomia i siła - sekatory ogrodowe
Sekator
Dodane przez: GARDENA
Zaczerpnięte z: GARDENA
GARDENA oferuje wysokiej jakości sekatory ogrodowe, które zapewniają długą pracę i wygodne cięcie, bez nadmiernego obciążania ręki. Dzięki regulowanej rozwartości rękojeści istnieje możliwość dopasowania jej do kształtu i wielkości dłoni. Są przeznaczone zarówno dla prawo jak i leworęcznych osób. Praca jest zdecydowanie sprawniejsza dzięki naturalnej pozycji ręki oraz prawidłowemu ułożeniu nadgarstka. Ponadto dzięki odpowiedniej wkładce ręka nie przesuwa się po uchwycie. Precyzja cięcia jest gwarantowana przez wielokrotnie szlifowane ostrza, pokryte specjalną powłoką chroniącą przed korozją. Sekatory są łatwe w obsłudze i można je bez problemu przechowywać i transportować.

Cięcie bez wysiłku - nożyce do gałęzi
sekator
Dodane przez: GARDENA
Zaczerpnięte z: GARDENA
GARDENA proponuje nożyce do gałęzi, które idealnie dopasowują się do dłoni, co pozwala na dłuższą i wygodniejszą pracę. Są bardzo lekkie i wykonane w innowacyjnej technice, z wysokiej jakości materiałów. Silna przekładnia oraz specjalnie uformowane ostrza zapewniają geometrię cięcia i optymalne przeniesienie siły. Nożyce można wykorzystać do podcinania zarówno gałęzi młodych, starszych jak i suchych.

Zawsze odpowiednie – nożyce do cięcia na wysokości i piły
W przycinaniu drzew, gałęzi i grubych konarów najlepiej skorzystać z pomocy nożyc i pił GARDENA. Można je użyć jako narzędzie ręczne oraz do prac na dużych wysokościach i w trudno dostępnych miejscach, co możliwe jest dzięki teleskopowym trzonkom combisystem. Głowica tnąca jest wąska i lekka, a dodatkowa przekładnia rolkowa i ergonomiczna rączka usprawniają pracę i oszczędzają siły. Praca z tymi urządzeniami jest efektywna i precyzyjna. Wyposażono je w wewnętrzny system zwalniania ostrzy. Do suchego drewna najlepiej wykorzystać piły pracujące przez pociągnięcie z „uzębieniem” skierowanym w stronę uchwytu. Natomiast do drewna świeżego idealnie nadają się piły pracujące przez pociągnięcie i pchanie, z brzeszczotem z dużymi odstępami między „zębami”.

Specjaliści od wysokości - nożyce do gałęzi i krzewów
piła
Dodane przez: GARDENA
Zaczerpnięte z: GARDENA
Do cięcia ciasnych i trudno dostępnych koron drzew oraz gęstych krzaków najlepiej zastosować innowacyjne nożyce do gałęzi i krzewów StartCut GARDENA. Cała mechanika tych produktów schowana jest w aluminiowym trzonku, co zapobiega wplątywaniu się ich w gałęzie i zdecydowanie ułatwia pracę. Lekkość sprzętu, wąska, pochylona głowica tnąca oraz regulowany kąt cięcia możliwy z ziemi, powoduje, że praca zostanie wykonana sprawnie i bez większego wysiłku. Dodatkowo wyposażono je w zamek zabezpieczający do łatwego transportu i przechowywania.


Formowanie bez granic - ręczne nożyce do żywopłotu
nożyce
Dodane przez: GARDENA
Zaczerpnięte z: GARDENA
Chcąc zapewnić sobie ochronę przed hałasem i wścibskimi sąsiadami należy jak najlepiej zadbać o swój żywopłot. Doskonale nadają się do tego ręczne nożyce do żywopłotu GARDENA. Dzięki nim własnoręcznie można ukształtować „zielony płot” wokół ogrodu. Należy pamiętać, że im częściej przycina się gałęzie krzewów, tym są one gęstsze. Tymi nożycami zrobi się to szybko, sprawnie i bez większego wysiłku. Oprócz tego nasze dłonie są bezpieczne za sprawą systemu amortyzacji, na który składają się specjalne żelowe wkładki w uchwycie i podwójne odbojniki. Do precyzyjnego formowania żywopłotu najlepiej wykorzystać nożyce z krótkim ostrzem i prostym szlifem, natomiast do przycinania dużych powierzchni z długim ostrzem i szlifem falowym lub ząbkowanym.

Propozycja dla Państwa…
Nożyce przekładniowe do żywopłotu 650
Wyjątkowo wydajne i trwałe nożyce o łącznej długości 65 cm oraz długości ostrzy 25 cm. Błyszczące, szerokie i hartowane ostrza ze szlifem falowym. Wyposażone w obcinak do pojedynczych i grubszych gałęzi. Specjalna przekładnia zwiększa wydajność pracy, aż o 25 %. Obsługę usprawnia stabilna, aluminiowa rękojeść i uchwyt zrobiony z elementów z miękkiego tworzywa.

Sekator ogrodowy SmartCut
Najnowszy model sekatora ogrodowego o maksymalnej średnicy cięcia 22 mm. Z lekkością i wygodą można nim przycinać nawet grube, stare, gałęzie i pędy. Wyjątkowo mocny, dzięki szlifowanym górnym ostrzom, pokrytym dodatkową powłoką antyadhezyjną. Zamek sekatora można z łatwością obsługiwać jedną ręką, a dłoń nie męczy się dzięki profilowanej rękojeści.

Nożyce do gałęzi z przekładnią AL 500
Niezwykle lekkie i poręczne nożyce o długości 500 mm nadają się do czystego i równego cięcia twardego i suchego drewna o maksymalnej grubości gałęzi 35 mm. Zębata przekładnia zwiększa wydajność cięcia aż do 38 %, co zdecydowanie przyspiesza pracę. Górne ostrze zostało pokryte powłoką antyadhezyjną. Rękojeść jest wyjątkowo ergonomiczna i razem z podwójnymi odbojnikami chroni dłoń przed uszkodzeniem i przeciążeniem.

Nożyce do gałęzi i krzewów StarCut 160 BL
Wygodne nożyce do cięcia także gęstych krzewów i drzew. Wyjątkowo lekkie dzięki wąskiej głowicy tnącej i aluminiowemu trzonkowi. Noże precyzyjnie szlifowane, z powłoką antyadhezyjną. Łatwiejszą i wygodniejszą pracę umożliwiają specjalnie ukształtowane ostrza oraz indywidualnie ustawiany kąt cięcia. Dla zwiększenia zasięgu do ok. 3,5 m zamontowano dodatkowy uchwyt T. Łączna długość nożyc wynosi 160 cm i przeznaczone są do gałęzi o maksymalnej grubości 32 mm.

Piła ogrodowa uniwersalna
Doskonale nadaje się do prac zarówno w domu jak i w ogrodzie. Posiada trzy nierdzewne brzeszczoty ze specjalnymi szlifami, przeznaczone do piłowania drewna, metalu i tworzyw sztucznych. Sprawna i prosta wymiana noży. Rękojeść nie wysuwa się z dłoni i idealnie się do niej dopasowuje.
Zaczerpnięte z: ComPress S.A.
Dodane przez: Marta Winiarek-Miętus
2010-08-05 10:15:40