Majówka w ogrodzie

Nadejście wiosny sprawia, że chętniej opuszczamy nasze cztery kąty. Pragniemy kontaktu z budzącą się do życia naturą, z radością odnotowujemy, że wieczory są coraz dłuższe, a promienie słoneczne – coraz śmielsze.

taras
Dodane przez: Myin.pl
Zaczerpnięte z: Myin.pl

Marzeniem wielu z nas jest relaks na świeżym powietrzu, po długim, męczącym dniu pracy, albo sobotni poranek z kubkiem świeżo zaparzonej kawy w jednej dłoni i gazetą w drugiej. Kolejnym niezastąpionym pozytywem przydomowego skrawka ziemi jest możliwość przeniesienia domowego party pod chmurkę.
Szczęśliwi posiadacze ogrodu wysoko cenią sobie przyjemność obcowania z naturą bez przymusu wyruszania gdziekolwiek. Choć dla wielu z nas własnoręcznie zaaranżowany kawałek ziemi to wciąż sfera marzeń, nie oznacza to, że musimy rezygnować z celebrowania wiosny we własnej przydomowej przestrzeni. Taras lub spory balkon doskonale nadadzą się do zorganizowania nań umownego miniogrodu, a znajomi zaproszeni na popołudniowe kameralne party na pewno docenią wiosenną konwencję spotkania.

meble ogrodowe
Dodane przez: Bello Glardino
Zaczerpnięte z: Bello Glardino
Niezbędnikiem takiego przyjęcia będą na pewno efektowne meble ogrodowe, oczywiście odpowiednio dopasowane do indywidualnej przestrzeni. Najlepiej, by były rattanowe lub drewniane, albo z uniwersalnego i bardzo modnego tworzywa sztucznego, tak, by kilkugodzinne siedzenie na nich było komfortowe i nie pozwoliło zmarznąć. Pogodowa aura wciąż jeszcze bywa kapryśna, dlatego warto przewiesić przez oparcie ogrodowego krzesła lub fotela lekki, polarowy pled. Dopasowane kolorystycznie do całości wystroju estetyczne pledy to zresztą żadne novum w pubach proponującym gościom konsumpcję na powietrzu. W wielu miastach w przyrestauracyjnych ogródkach już kilka lat temu przyjął się ten jakże praktyczny trend i tak – biesiadując z bliskimi do późnego wieczora, możemy okryć dolne partie przytulną tkaniną, zapobiegając wyziębieniu.

Aranżując spotkanie na świeżym powietrzu warto postawić na wszelkie lampiony, podstawki na tealighty oraz świeczniki. Ze względu na wiosenne powiewy wiatru dobrze jest wybrać te osłonięte – w formie małej latarenki. Dają miłe dla oka, rozproszone światło, a jednocześnie gwarancję wyjątkowej atmosfery.
Zaczerpnięte z: Avando PR
Dodane przez: Ewa Cendrowska
2011-04-26 14:45:59