Żaden śnieg niestraszny

Odśneiżarka ST 121E
Dodane przez: Husqvarna
Zaczerpnięte z: Husqvarna
Niespodziewane opady śniegu uprzykrzają życie każdemu z nas. Jednak zbliżająca się zima nie będzie taka, jak poprzednie. Idealnie odśnieżony podjazd, chodnik, czy teren wokół posesji stanie się rzeczywistością w mgnieniu oka – wszystko to dzięki kilku sprytnym pomocnikom od firmy Husqvarna.

W tym roku zima nas nie zaskoczy. Nie będziemy też musieli mozolnie usuwać śniegu szuflą. Nikt z nas nie ma ochoty na poranny wysiłek przy minusowej temperaturze, nie mówiąc już o stracie czasu. Jest na to jednak sposób! Dzień może zostać uratowany dzięki zaopatrzeniu się w dmuchawę do śniegu – najodpowiedniejszy sprzęt w walce z nieproszonym śniegiem.

Co wybrać?
Istnieje kilka czynników jakie warto wziąć pod uwagę wybierając odśnieżarkę. Pierwszym z nich jest wielkość terenu. W zależności jak dużą przestrzeń musimy oczyścić ze śniegu, dobieramy odpowiednią moc silnika. Teren przydomowy: chodniki, ozdobne ścieżki kamienne czy podjazd dla samochodu są elementami, z którym poradzi sobie mniejszy, jednostopniowy pług wirnikowy. Drugim istotnym punktem jest ukształtowanie terenu. Dla płaskich i mniej wymagających powierzchni lepszym wyborem są odśnieżarki o mniejszej mocy, służące do kilkunastominutowej pracy. Kolejnym czynnikiem jest obfitość opadów w danym regionie. Tereny nizinne, gdzie opady nie są zbyt częste, nie wymagają sprzętu o dużej mocy.

Podsumujmy zatem - trzy najważniejsze aspekty przy wyborze odśnieżarki to:
1. Charakter działki
2. Ukształtowanie terenu
3. Wielkość opadów charakterystyczna dla danego terenu

„Do obecnej oferty pługów wirnikowych Husqvarna, składającej się z czterech modeli z systemem dwustopniowym, dołączą dwie nowe odśnieżarki. Na początek gama produktów zostanie rozszerzona o model ST 121E – pierwszą w historii firmy Husqvarna odśnieżarkę wyposażoną w system jednostopniowy. Jest to kompaktowa maszyna, przeznaczona dla okazjonalnych użytkowników. Posiada najpotężniejszy silnik w swojej klasie dostępny na rynku­” – powiedział Pan Andrzej Cieciuch, ekspert firmy Husqvarna.

Odśnieżarka ST 268 EPT
Dodane przez: Husqvarna
Zaczerpnięte z: Husqvarna
Jednak powstaje pytanie: jaki sprzęt wybrać w przypadku większych obiektów, typu szpital czy lokalny stadion sportowy? Tereny pożytku publicznego muszą być zawsze łatwo dostępne, ze względu na swoją funkcjonalność. Dla nich przeznaczone są maszyny o potężnych silnikach, dużej sile wyrzutu zmielonego śniegu, dające z siebie wszystko niezależnie od nachylenia terenu czy panującego na dworze mrozu. Takim narzędziem jest pług wirnikowy: ST 268EPT. Przygotowany został z myślą o użytkowaniu komercyjnym.

„Prostota obsługi i łatwość przechowywania to cechy, które przyświecały nam podczas projektowania odśnieżarki ST 121E. Z kolei przy modelu dla profesjonalistów – ST 268EPT – stawialiśmy na dodatkową moc koni mechanicznych, a także świetną przyczepność. Dzięki rozszerzonej ofercie dmuchaw do śniegu, Husqvarna jest w stanie zapewnić rozwiązania do prac w każdych warunkach. Od teraz wszystko, począwszy od całodziennej pracy, a skończywszy na 10 minutowym odśnieżaniu podjazdu, będzie przebiegało niezwykle łatwo” – dodał Pan Andrzej Cieciuch.

ST 121E
Utrzymanie dobrze odśnieżonych ścieżek wokół domu może sprawić trudności. Dlatego też inżynierowie i projektanci w firmie Husqvarna wrócili do desek kreślarskich. Ich zadaniem było przygotowanie pierwszej jednostopniowej odśnieżarki. Rezultat? Urządzenie na tyle mocne, że wyprzedza konkurencję, a do tego wyposażone w kilka sprytnych rozwiązań. Teraz można zapomnieć o trudnych i uciążliwych próbach włączania maszyny przy niskich temperaturach, dzięki elektrycznemu rozrusznikowi. Sterowany dźwignią wyrzutnik śniegu oraz jasne reflektory LED są cechami pozwalającymi na świetną pracę w każdej sytuacji. Ergonomicznie zaprojektowana ST 121E została także wyposażona w wyprofilowane gumowe ostrze ślimakowe, umożliwiające płynną pracę na każdej powierzchni – bez ryzyka uszkodzenia terenu znajdującego się pod śniegiem. Kończąc pracę, odśnieżarkę można bez problemu schować w garażu – dzięki trzy stopniowemu składanemu uchwytowi zajmuje ona niewiele miejsca.

ST 268 EPT
Nowa odśnieżarka, przeznaczone do profesjonalnego użytku, poradzi sobie nawet z bardzo trudnymi wyzwaniami. Maszyna powstała na bazie dwustopniowego systemu firmy Husqvarna, jednak została uaktualniona o kilka cech. Najważniejszą z nich jest blokada mechanizmu różnicowego i głęboki bieżnik w kołach. Dodatek ten pozwala dmuchawie do śniegu poruszanie się po trudnym, zróżnicowanym terenie jak: strome stoki. Przy czym maszyna w dalszym ciągu zapewnia operatorowi stabilność i wygodę. Hydrostatyczna skrzynia biegów nie przenosi drgań na resztę urządzenia. Gwarantuje płynne poruszanie, co świetnie współgra z potężnym układem kierowniczym stosowanym we wszystkich odśnieżarkach Husqvarna. Dwa uchwyty pozwalają poruszać każdym kołem osobno, dzięki czemu zakręty o 180˚ są łatwiejsze niż kiedykolwiek.
Zaczerpnięte z: ComPress S.A.
Dodane przez: Piotr Krzesiński
2011-12-05 11:37:08