Komfortowe strzyżenie – idealny żywopłot

Komfortowe strzyżenie żywopłotu
Dodane przez: ComPress S.A.
Zaczerpnięte z: ComPress S.A.
Gęsty i wysoki żywopłot spełnia w ogrodzie wiele funkcji. Oddziela ogród od gwaru i hałasów dochodzących z ulicy, stanowi ogrodzenie oddzielające nas od sąsiadów, a także – dobrze przystrzyżony - jest ozdobą ogrodu. Dzięki niemu nasz ogród staje się miejscem ciszy, spokoju i relaksu. Jednak warunkiem, aby żywopłot był zadbany i wglądał dobrze, jest jego regularne strzyżenie.

Najważniejszą czynnością pielęgnacyjną żywopłotu jest jego regularne przycinanie, które pozwala na zachowanie określonego kształtu i formy oraz zwiększa jego gęstość. Nie trzeba być profesjonalnym ogrodnikiem, aby cieszyć się idealnie przystrzyżoną zielenią. Bardzo ważne jest jednak użycie odpowiedniego sprzętu. Każdy kto musiał zmierzyć się z zarośniętym żywopłotem wie, jak ważne jest aby sprzęt był lekki i komfortowy. Dlatego warto zaopatrzyć się w nowe nożyce do żywopłotu marki Gardena – elektryczne lub akumulatorowe, które są bezpieczne w użytkowaniu, a co więcej gwarantują doskonałe rezultaty cięcia. Obracana głowica tnąca w zakresie 90°, gwarantuje odpowiednią pozycję roboczą - użytkownik stoi zawsze obok żywopłotu. Jest to unikalne rozwiązanie. Modele EasyCut i ErgoCut są dostępne w dwóch wersjach: z silnikiem elektrycznym albo akumulatorem.

Nowa jakość cięcia
Komfortowe strzyżenie krzewów
Dodane przez: ComPress S.A.
Zaczerpnięte z: ComPress S.A.
Wyjątkowy wygląd można nadać żywopłotowi tylko używając odpowiednich narzędzi ogrodniczych. W przeciwnym razie wyczerpująca praca obciąża niepotrzebnie ciało użytkownika i szybko traci on entuzjazm oraz energię do pracy. Z trzema nowymi modelami nożyc marki Gardena, można przystrzyc żywopłot szybko i bez zbędnego wysiłku - niezależnie czy jest on duży czy mały, wąski czy szeroki, krzywy czy o regularnym kształcie. Ergonomicznie uformowany uchwyt sprawia, że nożyce są wygodne w obsłudze. Praca jest niezwykle łatwa i wydajna, a efektem jest piękny, zadbany żywopłot.
Co więcej, nowe modele ErgoCut i HighCut leżą stabilnie w dłoniach, ponieważ są doskonale wyważone, a nowa geometria noży i wycinane laserowo ostrza powodują zatrzymanie ściętej masy w obszarze pracy urządzenia, co zapewnia efektywne, szybkie
i czyste cięcie.

“Wybór odpowiednich nożyc do żywopłotu to bardzo istotna kwestia. Dlatego Gardena posiada w swoim asortymencie różne modele urządzeń do jego pielęgnacji. Ale oprócz maszyny, ważna jest również technika cięcia. Przekrój poprzeczny żywopłotu powinien przypominać trapez, którego podstawa powinna być szersza od powierzchni górnej. Dzięki temu dolne partie będą lepiej doświetlone i będą bardziej zagęszczone. Należy więc przycinać je zachowując nachylenie bocznych powierzchni około 10°” – powiedział Jarosław Soboń, ekspert marki Gardena.

Produkty Cechy
Akumulatorowe nożyce do żywopłotu: EasyCut 50-Li EasyCut 50-Li: Lekkie, akumulatorowe nożyce do żywopłotu, z ergonomicznie uformowanym uchwytem i dużym przyciskiem dla wygodnej obsługi w każdej pozycji roboczej. Optymalna geometria noży zapewnia efektywne, szybkie i czyste cięcie. Długa żywotność noży. Zderzak ochronny, chroni użytkownika przed uderzeniem, zabezpiecza ostrze i wydłuża jego żywotność. Optymalna pojemność akumulatora do efektywnej pracy przy minimum 30 min. (czas pracy ok. 60 min). Długość cięcia: 50 cm.
Elektryczne noży do żywopłotu: EasyCut 42 EasyCut 46 ErgoCut 48 ErgoCut 58 HighCut 48 EasyCut 42: Lekkie elektryczne nożyce do żywopłotu z ergonomicznie uformowanym uchwytem z dużym przyciskiem dla wygodnej obsługi w każdej pozycji roboczej. Optymalna geometria noży zapewnia efektywne, szybkie i czyste cięcie. Długa żywotność noży. Zderzak ochronny, chroni użytkownika przed uderzeniem, zabezpiecza ostrze i wydłuża jego żywotność. Odciążenie kabla zapobiega niezamierzonemu rozłączeniu kabla przedłużającego. Długość cięcia: 42 cm. EasyCut 46: Cechy jak nożyce EasyCut 42. Długość cięcia 46. ErgoCut 48: Komfortowe, elektryczne nożyce do żywopłotu z obracaną głowicą tnącą w zakresie 90o dzięki temu użytkownik stoi zawsze w idealnej pozycji roboczej, obok żywopłotu. Nowa geometria noży i wycinane laserowo ostrza powodują zatrzymanie ściętej masy w obszarze pracy urządzenia oraz zapewniają efektywne, szybkie i czyste cięcie. Długość cięcia: 48 cm. ErgoCut 58: Cechy jak nożyce ErgoCut 48. Długość cięcia: 58 cm. HighCut 48: Komfortowe nożyce do żywopłotu do wygodnego i pewnego przycinania wysokiego żywopłotu z ziemi dzięki teleskopowemu trzonkowi umożliwiającemu zasięg pracy do ok. 3 m. Obrotowa głowica umożliwia cięcie także górnej powierzchni żywopłotu z ziemi. Obracana głowica tnąca w zakresie 90o daje użytkownikowi możliwość stania zawsze w idealnej pozycji roboczej, obok żywopłotu. Efektywne i czyste cięcie jak w nożycach ErgoCut. Długość cięcia 48 cm.
Zaczerpnięte z: ComPress S.A.
Dodane przez: Dawid Pietrzak
2010-04-27 13:28:27