Rivea

Rivea
Dodane przez: jooray
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com/photos/jooray/1322449593/
Rodzina: Convolvulaceae
Pochodzenie: Meksyk

Opis:Rivea (Rivea corymbosa) jest świętą rośliną indian meksykańskich. Przypisywano jej właściwości magiczne i halucynogenne. Wieloletnie, częściowo zdrewniałe pnącze z dużymi, jasnozielonymi liśćmi. Kwiaty z ciemnym środkiem - kwitnie długo i obficie.

Rozmnażanie: nasiona/sadzonki

Wysiew:Nasiona przed wysiewem umieścić na 24-48 godz. w wodzie o temperaturze 40°C (np. w termosie). Spowoduje to wypłukanie inhibitorów kiełkowania, jednocześnie zmniejszy to prawdopodobieństwo porażenia siewek przez choroby grzybowe. Po tym okresie umieszczamy nasiona na głębokość 1 cm do mieszanki ziemi do wysiewu nasion. Wystawić w jasne i ciepłe miejsce (23-25°C). Podłoże utrzymywać w stanie wilgotnym, ale nie mokrym. Nasiona kiełkują w czasie 2-4 tygodni.

Czas wysiewu: całoroczny - szczególnie polecany wiosną.

Pielęgnacja:Latem umieszczamy roślinkę w jasnym, lekko zacienionym miejscu. Zimowanie powinno przebiegać w miejscu jasnym, o temperaturze co najmniej 15°C. Posiada stosunkowo duże zapotrzebowanie na wodę, ale nie lubi wody stojącej w podstawce. Zimą powinniśmy podlewać tylko tyle, aby podłoże całkiem nie wyschło. Jako podłoże stosujemy żyzną, przepuszczalną ziemię uniwersalną z dodatkiem piasku lub perlitu. Nawożenie najwygodniej przeprowadzić nawozami długodziałającymi poprzez mieszanie ich wiosną z podłożem.
Zaczerpnięte z: www.projektoskop.pl
Dodane przez: e-ogrody.com
2009-06-23 10:29:13