Krzew pieprzowy

Krzew pieprzowy
Dodane przez: Jen 64
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com/photos/jen_in_brisbane/3362819278/
Rodzina: Leguminosae
Pochodzenie: Ameryka Południowa.

Opis:Krzew pieprzowy (Cassia floribunda), przed wejściem do domu, na tarasie, w ogrodzie - od czerwca do października obficie kwitnie cały obsypany słonecznymi kwiatami. W ogrodzie zimowym potrafi kwitnąć aż do zimy - jeżeli tylko zapewnimy mu nawożenie i odpowiednie podlewanie. Jeżeli wiosną będziemy regularnie przycinać możemy uformować kwitnącą kulę umieszczoną na pniu, która będzie nas cieszyła swoim ciepłem przez wiele lat.

Rozmnażanie
: Nasiona

Wysiew: Nasiona przed wysiewem moczymy 24 - 48h w ciepłej wodzie. Wysiewamy na głębokość max. 1/2 cm, do dobrze przygotowanej ziemi, możemy przykryć je piaskiem lub perlitem. Najszybciej kiełkuje w jasnym i ciepłym pomieszczeniu o temp. 25°C. Podłoże utrzymujemy w stanie lekko wilgotnym, ale nie mokrym.

Czas wysiewu: możliwy cały rok - najlepiej wiosną

Pielęgnacja: Krzew pieprzowy lubi stanowisko jasne, słoneczne, przewiewne. Zimą musimy zapewnić jej pomieszczenie jasne, o temp. 5-15°C. Nie jest odporna na mrozy. W czasie upałów ma duże zapotrzebowanie na wodę, dlatego wymaga regularnego, obfitego podlewania - należy jednak zwracać uwagę aby jej nie przelać. Zimą podlewamy tylko tyle, aby podłoże całkiem nie wyschło. Powinno być ono żyzne, dobrze przepuszczalne, z dodatkiem piasku lub perlitu.
Nawozimy co miesiąc dobrym nawozem wieloskładnikowym lub wiosną - zaraz po rozpoczęciu wegetacji - mieszamy podłoże z nawozem o długotrwałym działaniu (6 miesięcy).
Kora zastępuje pieprz.
Zaczerpnięte z: www.projektoskop.pl
Dodane przez: e-ogrody.com
2019-07-29 12:04:08