Storczykowiec czerwony

Rośliny w pojemnikach
Dodane przez: sharon_k
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com/photos/sharon_k/2629364505/
Rodzina: Leguminosae
Pochodzenie: Afryka Południowa

Opis: Storczykowiec czerwony (Bauhinia galpinii) jest rośliną bardzo cenioną przez hobbystów. Podobają im się zarówno jego niepowtarzalne kwiaty jest liście w kształcie przypominającym motyle. Może rosnąć jako roślina półpnąca (doskonale prezentuje się na ścianie ogrodu zimowego)lub jako krzew.

Rozmnażanie: Nasiona/sadzonki

Wysiew: Nasiona przed siewem powinny być płukane przez 24h w ciepłej wodzie. Umieszczamy je na głębokości 1 cm w przygotowanym wcześniej podłożu z dużą domieszką piasku. Możemy też wykorzystać ziemię do wysiewu kaktusów. Zapewniamy miejsce jasne i ciepłe, o temp. 25°C. Podłoże utrzymujemy w stanie lekko wilgotnym, ale nie mokrym. Kiełkują najczęściej po 6 tygodniach.

Czas wysiewu: możliwy cały rok, najlepiej wiosną

Pielęgnacja: Latem uprawiamy ją na stanowisku słonecznym i ustawiamy w najcieplejszym miejscu ogrodu. Zimować powinna w miejscu jasnym, o temperaturze 10-15°C, starsze rośliny bez szkód znoszą niższe temperatury. Podłoże powinno być zasobne, przepuszczalne, z dużą ilością części mineralnych. W czasie gorących letnich miesięcy regularnie nawadniamy, przy czym okresową suszę znosi znacznie lepiej niż przelanie. W czasie wegetacji - od marca do sierpnia - nawozimy co miesiąc dobrym nawozem wieloskaładnikowym lub wiosną przy przesadzaniu mieszamy podłoże z nawozem długodziałającym.
Zaczerpnięte z: www.projektoskop.pl
Dodane przez: e-ogrody.com
2009-06-22 15:46:47